W Izraelu opracowano maskę neutralizującą koronawirusa

Opublikowano: 06.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1069

Izraelska firma MedCu opracowała maskę ochronną specjalnie do zwalczania koronawirusa. Według badań przeprowadzonych w ostatnich tygodniach, użycie materiału, którego maska składa się ze składników miedzi, prowadzi do neutralizacji wirusa COVID-19 po kontakcie z nim i to już w ciągu kilku minut.

Danny Lustiger, przedstawiciel firmy, powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszymi programistami na świecie, którzy walczą z koronawirusem i staniemy na czele wojny przeciwko pandemii”.

Maski MedCu natychmiast wejdą do masowej produkcji i zostaną użyte w Chinach. Mikrobiolog dr Gadi Borochow, główny naukowiec w MedCu, mówi: „Utlenianie minerału miedzi uwalnia jony zwane zabójcami wirusów i bakterii. Nasze badania są w dużej mierze istotne. Używamy miedzianych materiałów polimerowych. Zapewni to szybką organizację produkcji. Jest to bardzo ważne w obliczu globalnej epidemii.”

W najbliższych dniach firma zorganizuje produkcję dziesiątek milionów takich masek. Zwróci się do izraelskiego Ministerstwa Zdrowia i zaoferuje swój produkt po kosztach, chociaż popyt i ceny masek wzrosły wiele razy na całym świecie.

Na podstawie: Mivzaklive.co.il
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 06.04.2020 12:20

    Miedź i srebro zabijają zarazki. Dziwne, że nikt wcześniej na takie maski nie wpadł. Bo zabijają wszystkie wirusy. Niedawno w Krakowie chwalili się z tego samego powodu – chyba w AGH – miedzianymi poręczami.

  2. barboss 06.04.2020 22:57

    Swojego czasu uczestniczyłem w odbiorze pomieszczeń na jednym z oddziałów szpitalnych, oprócz klamek wykonanych z miedzi, znajdowały się tam blaty, miedziane baterie umywalkowe i wiele innych elementów. Jest nawet kilka polskich firm, które specjalizują się w produkcji takiej armatury. Technologia jest, brakuje tylko dobrego zarządzania i dofinansowania…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.