Bruksela niszczy Europę

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2448

20 marca 2023 r. opublikowałem w naszym czasopiśmie artykuł pt. „UE nie chce pokoju i dobrobytu”. Podtytuł: „Wojna pokazała, że Unia w tej formie straciła rację bytu”.

Oto co wtedy napisałem: „Jakieś dziewięć, dziesięć lat temu, może w 2013 lub 2014 roku, byłem w Brukseli, spędziłem kilka dni w Parlamencie Europejskim, zapoznając się z pracą węgierskich europosłów i w związku z tym rozmawiałem w jego biurze z eurodeputowanym KDNP László Surjánem, który był wówczas wiceprzewodniczącym PE, o ile dobrze pamiętam. (Być może nie pamięta naszego spotkania). Zapytałem go, jaki jest prawdziwy sens i istota istnienia Unii Europejskiej? Wtedy powiedział do mnie: dwie rzeczy. Jednym z nich było to, że po okropnościach II wojny światowej dał Europie pokój, a poza bałkańskimi wojnami wewnętrznymi pokój ten – w momencie naszej rozmowy – trwał prawie 70 lat. I to jest wielka zasługa. Drugim jest stworzenie dobrobytu i bezpieczeństwa egzystencjalnego dla obywateli Europy. Te dwa elementy są podstawą znaczenia Unii i jej istnienie ma sens tak długo, jak długo jest ona w stanie je zagwarantować”.

Gdzie jesteśmy teraz?

Od 24 lutego 2022 r. w Europie toczy się kolejna wojna i nie jest to wewnętrzna wojna małych państw, którą można łatwo zlokalizować: tutaj wielkie mocarstwa po raz kolejny stają naprzeciw siebie, więc istnieje ponowne ryzyko eskalacji wojny, która może przerodzić się w wojnę światową. A co w tej sytuacji robi UE? Służąc interesom Stanów Zjednoczonych i stojącej za nimi elity z Davos, pośrednio angażuje się w wojnę, podżegając do niej, zamiast naciskać z całych sił na negocjacje pokojowe. Oznacza to, że zamiast pokoju kontynuuje wojnę.

Z drugiej strony, w ciągu ostatniego roku UE nieustannie osłabiała dobrobyt, m.in. poprzez sankcje, stawiając europejską klasę średnią w coraz trudniejszej sytuacji, a podziwiane niegdyś zachodnioeuropejskie państwo opiekuńcze upada na naszych oczach. W Szwecji ludzie już myślą o tym, ile razy w tygodniu brać prysznic…

Unia zaprzeczyła temu, co uważała za podstawę: pokojowi i dobrobytowi. Co z tego zostało? Potrzebujemy nowego zjednoczenia”.

Odkąd napisałem ten artykuł o tym, że pokój i dobrobyt są głównym celem UE od czasu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali w 1951 r., wiele osób mówi to samo, a ja oczywiście bardzo się cieszę, że pomogłem to zrozumieć.

Ale to nie wszystko. Dziś jest coś jeszcze gorszego: Unia Europejska nie reprezentuje interesów Europejczyków, ale interesy amerykańskich prowojennych demokratów, NATO, elit z Davos (WEF, Światowe Forum Ekonomiczne) oraz globalnych elit gospodarczych i finansowych – dynastii bankowych i innych powiązanych z nimi globalnych firm finansowych i niefinansowych.

Jest to niedopuszczalne, ale to nie wszystko.

Dwanaście tysięcy firm lobbingowych i organizacji pozarządowych oplata obecnie główne instytucje UE i tworzy ich sieć oraz odgrywa decydującą rolę w podejmowaniu decyzji w Komisji lub Parlamencie. Przejrzystość jest fikcją. Europejski Trybunał Obrachunkowy, który nadal zachowuje nieco swojej niezależności, opublikował sprawozdanie na temat tej sytuacji oraz działalności firm lobbingowych. Stwierdza się w nim, że brak zasad przejrzystości może prowadzić do wywierania niewłaściwego wpływu na lobbystów i przedsiębiorstwa, nieuczciwej konkurencji i korupcji – i myślę, że od dawna jest to rzeczywistość, a nie tylko zagrożenie.

Ale to nie wszystko: czy wiesz, kto wspiera te dwanaście tysięcy lobbystów?

Odpowiedź nie będzie wyczerpująca, ale konkretna: wśród nich znajduje się Fundacja Rockefellerów (715 mln euro w 2022 r.), Fundacja Billa i Melindy Gatesów (2,3 mln euro w 2022 r.) i oczywiście sieć fundacji Sorosa (kwota finansowania jest tu astronomiczna). Fundacja Rockefellera przyznaje się do pomocy biednym i rozwiązywania spraw ekologicznych, a Fundacja Gatesów jest oczywiście „aktywna” w świecie szczepionek i wirusów. Fundacje Sorosa to osobny problem.

Pytam więc: kto w tej chwili przewodzi UE? Ale zostawmy to. Opiszę pokrótce, w punktach, dlaczego uważam, że Unia w swojej obecnej formie jest zgniła i dojrzała do rozwiązania?

Po pierwsze: głupi udział w wojnie, która przynosi Europejczykom tylko straty i ruinę. Robi to, ponieważ nie jest autonomiczna, nie jest suwerenna, decyzje podejmują inni, krótko mówiąc, „duzi chłopcy”. (Głębokie państwo Stanów Zjednoczonych, elita z Davos, dynastie bankowe, gigakorporacje i globalne instytucje finansowe).

Po drugie, przyjęła niezwykle szkodliwy pakt migracyjny, który niszczy pierwotny wizerunek, postawę kulturową i zwyczaje Europy, a w końcu zanurza się w islamskiej kulturze i religii.

Po trzecie, brukselskie elity wyraźnie ciężko pracują, aby stworzyć oryginalny plan Jeana Monneta i innych globalistycznych „ojców założycieli” Stanów Zjednoczonych Europy (Churchill po raz pierwszy nazwał go w ten sposób w Zurychu w 1946 roku), w którym suwerenność państw członkowskich zostanie utracona, na wzór Cesarstwa Rzymskiego. (Stany Zjednoczone też nie są dobrym przykładem, tym gorsza będzie sytuacja, bo brukselskie elity chcą prawdziwego imperium, z europejskim rządem, ministrami, europejskimi prawami, europejskim sądem itd., podczas gdy państwa amerykańskie nadal mają władzę). Częściowo wynika to z arbitralnej warunkowości wypłaty dotacji: po funduszu odbudowy już teraz ciężko pracują, aby nienaruszone do tej pory fundusze spójności podlegały wszelkiego rodzaju warunkom wykonania i nazwały to „warunkowością reformy”.

Nie będzie więc już warto pozyskiwać pieniędzy, bo w zamian będziemy musieli się ukorzyć i oddać resztki naszej suwerenności.

Po czwarte: elity UE gładko akceptują zieloną ideologię; Zielony Ład w rzeczywistości niszczy własny przemysł i rolnictwo uzasadnianą niesprawdzoną i, jak sądzę, fałszywą teorię klimatyczną.

Po piąte: Nie udaje się jej obronić fundamentu, jakim jest religia i wartości chrześcijańskie, i jest to być może największy grzech, jaki może popełnić. Nie opiera się tworzeniu synkretycznej religii zastępczej, od islamu i resztek chrześcijaństwa. Nie chroni też chrześcijan (za wyjątkiem Węgier).

Po szóste: uznaje, że WHO, Światowa Organizacja Zdrowia ONZ, kierowana przez Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, który przywołuje komunistyczną przemoc, powinna po prostu przejąć pełną władzę nad wszystkimi państwami, w tym nad 27 państwami członkowskimi UE, w kwestiach wirusa, pandemii i szczepionek, tym samym rzucając istotną część suwerenności narodowej w ręce globalistów (w Japonii odbył się właśnie ogromny protest przeciwko WHO).

Po siódme: przyznaje, akceptuje, uznaje ideologię gender i LGBTQ, a nawet próbuje zmusić państwa członkowskie do wprowadzenia powstałego w ten sposób prawodawstwa do ich własnego porządku prawnego (Parlament Europejski właśnie uznał aborcję za prawo człowieka).

Po ósme: nie sprzeciwia się zamiarom elit z Davos, Szwajcarskiego Banku Rozrachunków Międzynarodowych i innych globalnych organizacji finansowych, aby znieść gotówkę, podstawową gwarancję naszej ludzkiej wolności.

Po dziewiąte: brukselskie elity spektakularnie ograniczają wolność prasy i mediów, prawo do niezależnej wypowiedzi i wolność słowa, powołując się na nonsens podejmowania działań przeciwko „dyskryminującym, rasistowskim” itp. poglądom.

Po dziesiąte: nie przeciwstawia się w wystarczającym stopniu transhumanistycznym planom WEF i filozofa Yuvala Noah Harariego, aby zjednoczyć maszynę i człowieka, a tym samym trwale wyeliminować naszą „ludzką tożsamość”.

Cóż więcej mogę po tym powiedzieć? Nie wiem, nie znam konkretnego rozwiązania, ale wiem tylko jedno: jeśli wybory do Parlamentu Europejskiego między 6 a 9 czerwca nie przyniosą przełomu na korzyść suwerenistów, nadejdzie decydujący okres w historii UE i Europy. Chciałabym zwrócić uwagę, że według najnowszych sondaży w Austrii coraz więcej osób odwraca się od UE.

Wiem, że na razie jestem osamotniony w swojej radykalnej opinii na temat UE. Ale czas pracuje na moją korzyść. To jest to, w co wierzę.

Autorstwo: Tamas Fricz
Źródło: MyślPolska.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. emigrant001 04.05.2024 17:41

  Sednem absurdu EU jest fakt, że Unia Europejska jest rządzona przez 25 ludzi, których nikt nie wybrał, którzy przed nikim nie odpowiadają i którzy przez nikogo nie mogą zostać zwolnieni.

 2. Kazma 04.05.2024 17:43

  eurokołchoz upadnie dopiero wtedy jak zniszczy państwa narodowe, wyniszczy europejski przemysł, wymorduje 90 kilka % populacji, przyjmie miliony przybyszów, zniewoli i ubezwłasnowolni resztę.

 3. Katarzyna TG 04.05.2024 19:25

  > Unia Europejska jest rządzona przez 25 ludzi, których nikt nie wybrał, którzy przed nikim nie odpowiadają i którzy przez nikogo nie mogą zostać zwolnieni

  Globalizm ich wybrał, przed globalizmem odpowiadają z postępów we wdrażaniu Brave New World i globalizm może ich odwołać. Oni nie odpowiadają przed nami co nie znaczy że mogą sobie robić co chcą.

 4. pikpok 04.05.2024 22:09

  Fundacja Rockefellerów , Fundacja Billa i Melindy Gatesów i oczywiście sieć fundacji Sorosa
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2024/05/02/ue-twor-zydowskiego-syjonizmu-i-rasizmu-2/?

 5. emigrant001 04.05.2024 22:35

  Kolejnym szczytem absurdu jest fakt, że my to tolerujemy. I nie wiem co jest gorsze? Nasza bezczynność czy globalistyczna chciwość? Oni jeszcze nie wygrali a my się już poddaliśmy.
  Ja już jestem stary i przez okno bedę patrzył jak świat płonie tylko dlatego, że ludzie nie pomyśleli za pierwszym razem.

 6. emigrant001 05.05.2024 01:55

  Ostatnim pytaniem tej dyskusji jest; kiedy Polacy zaczną być Polakami?
  Wtedy wygramy:) z każdym. Proszę nie mylić z polskojęzycznym zarządem polskiego bantustanu z USA

 7. Stary Kulas 05.05.2024 06:29

  Ktoś kto zrobił tą ilustrację chyba ma problemy ze rozumieniem znaczenia słów. Na 100% nie wie co oznacza praworządność.

 8. pikpok 05.05.2024 08:46

  @emigrant001, nie poddali się – zresztą ty stąd wyjechałeś(?) – a sprzedali się globalnym pasożytdom. Ale ktoś najpierw doprowadził do dramatycznej sytuacji w Polsce, a teraz w całej Europie i będą wprowadzać nam nowy zamordyzm. https://wolnemedia.net/wprowadzaja-cyfrowy-feudalizm-na-sterydach/

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9499149,bezpiecznie-i-tanio-juz-bylo-przyszlosc-przedsiewziec-ue-zalezy-od-wy.html
  Zamiast prowadzić rozmowy pokojowe żydo-bolszewicy szczują i judzą.

 9. Dandi1981 05.05.2024 10:48

  Migranci jak i lgbt maja wybic relgie w europie i wprowadzic jeden jezyk na kontynecie oraz zwiekszyc liczbe ludnosci.
  Bogaci sie bogaca przez covidy , dotacje od rzadow, podnoszenie cenn wine zrzucajac na wojne, inflacje,covid, huti dluzsza zegluge, a prawda jest taka ze jak maja dolozyc 5% do produktu to podnosza go o 40% zysk zysk i jesscze raz zysk , plody rolne najtansze od wiekow a produkty w sklepach z tych plodow najdrozsze od wiekow , zysk zysk i jeszcze raz zysk. Pozniej sie tylko dziwic ze fortuny najbogatszych zaczely sie mnozyc jak kroliki.
  Ale to wszystko kosztem normalnych ludzi ktorzy przeplacaja za wszystko bo rzad jest nic nie warty.
  Ue walczy o ekologie wprowadzajac samochody z zywotnoscia 10 lat paneli slonecznych do 10 lat , turbin wiatrakowych do 5 lat , gdzie tu ekologia?
  Moze domy tez maja byc do 10 lat , buty 1 mc i do wyrzucenia , produkcja zbednych rzeczy taka ekologia
  Chyba ze chodzi o to zeby najbiedniejsi chodzili z buta i na boso a mieszkali w namiotach to wtedy ma to sens.

 10. Stanlley 06.05.2024 10:08

  EU to jedno a skompromitowane władze – von der leyen jest skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za korupcję kryminalistką, która sobie zapracowała na haki. Pamiętacie co się stało z pijakiem Junkerem? Po zakończeniu kadencji dostał sutą posadkę w Friends of Europe – amerykańskim think tanku – co ciekawe – przestał pić… Jest taki dobry dokument dziennikarzy śledczych – “Brukselski Interes”

  https://www.youtube.com/watch?v=7s6asglNT50

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.