Ameryka przeciwko pełnemu członkostwu Palestyny w ONZ

Opublikowano: 19.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 935

Stany Zjednoczone zawetowały rezolucję wzywającą do przegłosowania stałego członkostwa Autonomii Palestyńskiej w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Swój sprzeciw Amerykanie uzasadniali rządami Hamasu w palestyńskiej Strefie Gazy i brakiem jednomyślności innych państw w tej sprawie.

W rzeczywistości to Stany Zjednoczone były osamotnione w głosowaniu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wezwaniu 193 członków ONZ do przegłosowania pełnego członkostwa Palestyny poza nimi nie sprzeciwił się nikt spośród 15 członków rady.

Z doniesień mediów wynika, że USA przed głosowaniem próbowało przekonać co najmniej dwa inne państwa, aby nie znaleźć się w tej sprawie w izolacji. Ostatecznie Wielka Brytania i Szwajcaria wstrzymały się od głosu, natomiast pozostałych 12 członków Rady Bezpieczeństwa ONZ poparło rezolucję.

Amerykanie twierdzą, że Komisja ds. Przyjmowania Nowych Członków miała wątpliwości dotyczące spełnienia odpowiednich warunków przez Palestyńczyków. Ponadto argumentem przeciwko członkostwu Palestyny w ONZ były wspomniane rządy Hamasu na terenie Strefy Gazy.

Na podstawie: TheGuardian.com, Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. MasaKalambura 20.04.2024 01:40

  Oj udał się manewr wyeliminowania politycznego grupy Fatach pamiętającej Jasera Arafata i innych nawet Noble odbierających za dialogpamiętny.

  Zastąpiły to tik-toki pegazusowe Hamasem i hulaj dusza.. !
  Zastąpiły dialog bomby, germanów i generałów całego świata ludzkie życie pulwerujących.

  Skończcie z antysemityzmem wewnątrz semickim. Arabowie to Semici i jakaś grupa spośród Żydów. I Egipcjanie.

  Iran zaś z semickością utrzymuje powściągliwe stosunki, mniej i bardziej pokojowe.

  Skończcie nową falę ludobójczą wojny na rakiety i kule. I noże.

  I słowa fałszywą polityką splamione.

 2. rozrabiaka 20.04.2024 02:58

  Ta wojna miała się okazać kolejnym hitem z izr na czele ale nie wyszło, nawet z pomocą wszystkich mediów na świecie pod kontrolą USA,film pt ” nazizm izr ” nie przeszedł…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.