Z Izby Gmin wyrzucono posła za nazwanie Trudeau wariatem

Opublikowano: 01.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1260

Pierre Poilievre został wyrzucony z Izby Gmin za nazwanie Trudeau „świrem” i „ekstremistą”.

Lider konserwatystów Pierre Poilievre został we wtorek wyrzucony z Izby Gmin po tym, jak odmówił przeprosin za nazwanie premiera Justina Trudeau serią nieparlamentarnych słów, takich jak „świr” i „ekstremista”. „To był wyjątkowy dzień” – powiedział spiker Greg Fergus po wyrzuceniu z izby zarówno Poilievre, jak i konserwatywnej posłanki Rachel Thomas.

Dramat rozpoczął się, gdy Trudeau i Poilievre zaczęli wymieniać się ciosami, a premier argumentował, że Poilievre flirtował z ekstremizmem, gdy w zeszłym tygodniu widziano go w pobliżu logo grupy Diagolon.

Jednak konserwatywna posłanka Rachael Thomas była pierwszą parlamentarzystką wydaloną we wtorek, kiedy określiła sposób, w jaki Fergus zachował się w Izbie, jako „haniebny” i odmówiła wycofania się i przeproszenia za komentarz. „Kwestionowanie przewodniczącego jest sprzeczne z zasadami obowiązującymi w tej Izbie” – powiedziała Thomas, która powtórzyła, że Fergus zachował się „haniebnie”. Wkrótce potem Fergus ją wyrzucił.

Atmosfera się ponowie pogorszyła, gdy Poilievre nazwał premiera Justina Trudeau „wariatem”, ponieważ jego rząd nie zatwierdził jeszcze wniosku rządu Kolumbii Brytyjskiej o ograniczenie polityki dekryminalizacji nielegalnych narkotyków.

Nieparlamentarny język sprawił, że Fergus zerwał się na równe nogi i natychmiast udzielił reprymendy przywódcy konserwatystów, podczas gdy ławy konserwatystów wiwatowały na cześć przywódcy. „Dzisiaj dzieje się kilka rzeczy, które są nie do zaakceptowania i proszę wszystkich członków, aby się opanowali” – powiedział Fergus, a następnie poprosił Poilievre’a o wycofanie określenia „wariat”.

Poilievre zgodził się tylko w połowie, twierdząc, że zastąpi słowo innym nieparlamentarnym określeniem Trudeau: „ekstremista”.

Fergus przerwał Poilievre’owi w połowie zdania i ponownie zażądał, aby Poilievre „po prostu” wycofał swój ostatni komentarz na temat Trudeau.

Wymiana zdań między coraz bardziej sfrustrowanym, Fergusem trwała nadal, podczas gdy Poilievre odpowiadał na prośby Fergusa o wycofanie komentarzy, zmieniając swój opis Trudeau na „wariat”, „radykał” i „ekstremista”.

Po tym, jak Poilievre zignorował ostatnie ostrzeżenie Fergusa, ten przeczytał oświadczenie, usuwając przywódcę konserwatystów z sali. „Panie Poilievre, muszę pana wyprosić za zlekceważenie autorytetu przewodniczącego. Zgodnie z udzielonym mi pełnomocnictwem nakazuję panu wycofać się z Izby i od jakiegokolwiek udziału w debacie w drodze wideokonferencji do końca dzisiejszego posiedzenia” – powiedział Fergus.

Przywódca konserwatystów opuścił izbę, a za nim powoli cały jego klub. „Dzisiaj mówca liberałów ocenzurował mnie za określenie polityki Trudeau w zakresie twardych narkotyków jako szalonej” – napisał na „X” Poilievre. „To polityka wariata prowadzona przez wariata premiera, który niszczy ludziom życie”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 02.05.2024 05:09

    Jeśli ktoś wielokrotnie odmawia a ty dalej go nagabujesz, nazywa się to molestowaniem
    Prawda panie Fergus?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.