Wszedł do przypadkowego domu i zaatakował mieczem

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1517

W czwartek przed sądem stanął Marcus Aurelio Arduini Monzo, który we wtorek zaatakował samurajskim mieczem ludzi niedaleko stacji metra w Hainault w Londynie. Okazało się, że napastnik włamał się też do przypadkowego domu i zaatakował w nim śpiącego mężczyznę.

Marcus Aurelio Arduini Monzo mający pochodzenie hiszpańsko-brazylijskie stanął przed sądem w Westminster w czwartek. Został oskarżony o zamordowanie 14-letniego Daniela Anjorina, gdy czarnoskóry chłopiec szedł rano do szkoły. We wtorek rano w Hainault we wschodnim Londynie cztery osoby zostały ranne, w tym dwóch funkcjonariuszy policji metropolitalnej. 36-letni mężczyzna włamał się także do przypadkowego domu, w którym spało małżeństwo z czteroletnią córką i zaatakował jej ojca, krzycząc przy tym, że wierzy w Boga.

Marcusa Aurelio Arduini Monzo oskarżono również w sądzie o dwa przypadki usiłowania morderstwa, dwa przypadki ciężkiego uszkodzenia ciała oraz włamanie z użyciem ciężkiego narzędzia i posiadanie miecza.

36-letni Monzo w dniu ataku wjechał vanem w przechodnia. Następnie wysiadł z pojazdu z mieczem samurajskim i zaatakował mężczyznę, w którego wjechał i ranił go w szyję. Około 15 minut później wtargnął do przypadkowego domu, w którym spała rodzina, w tym 4-letnia dziewczynka. Monzo zaatakował jej ojca w łóżku, powodując u niego obrażenia ramion i szyi.

Po opuszczeniu domu mężczyzna zaatakował policjantkę, raniąc ją poważnie w ramię. W następnej kolejności zranił innego funkcjonariusza.

Zamordowany przez Monzo 14-latek był uczniem prywatnej szkoły w Woodford Green. Tej samej placówki, do której uczęszczała Grace O’Malley Kumar – ofiara ataku w Nottingham.

Pracownicy i uczniowie szkoły powiedzieli, że nagła śmierć Daniela wywołała w nich „głęboki szok i smutek”. Rodzina chłopca dodała, że był „cudownym dzieckiem” i „bardzo kochanym” i „pracowitym”. „Żadna rodzina nie powinna przechodzić przez to, czego my doświadczamy. Każda rodzina rozumie, że to absolutna tragedia” – powiedziała rodzina 14-latka.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.