UEFA odmówiła meczów na Białorusi pod jej auspicjami

Opublikowano: 19.06.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1489

Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zakazała rozgrywek pod swoim auspicjami na Białorusi – poinformowało źródło w Białoruskim Funduszu Solidarności Sportowej (BSSF), powołując się na zastępcę sekretarza generalnego UEFA Kevina Lamura.

W oświadczeniu podkreślono, że zakaz imprez sportowych pod auspicjami Unii obowiązuje przez cały 2021 rok. W sezonie 2021/22 mistrz Białorusi Szachtar z Soligorska zagra w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i zmierzy się z bułgarskim Ludogorcem. BATE, Torpedo-BelAZ i Dynamo Brześć zagrają w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencyjnej.

Rywalem klubu z miasta Borysów będzie zwycięzca pary „Dynamo” (Batumi, Gruzja) – „Tre Penne” (San Marino), „Torpedo-BelAZ” spotka się z „Kopenhagą”, a „Dynamo” z Brześcia spotka się z czeską „Victorią”. Nie ogłoszono, gdzie drużyny zagrają u siebie.

„Pan Lamur wyraził osobistą solidarność z tymi sportowcami, którzy walczą w obronie swoich praw, w tym prawa do wolności wypowiedzi” – czytamy w komunikacie opublikowanym na kanale Telegram „Zbornaja ZOŻ”.

Na czele Funduszu Solidarności Sportowej (BSSF) stoi mistrzyni świata i Europy, medalistka olimpijska, białoruska pływaczka Alaksandra Hierasimienia, przeciwko której wszczęto sprawę karną. Sportsmenka jest poszukiwana listem gończym.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.