Pokolenie Nintendo

Opublikowano: 27.02.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2200

Werbunek młodych Amerykanów do wojska wśród pokolenia obywateli wiodących poza tanecznym siedzący tryb życia wynikający z fascynacji grami komputerowymi, daje smutny obraz. Rekrutacja prowadzona w przedziale wiekowym 18-25 lat wykazała wiele problemów zdrowotnych dyskwalifikujących kandydatów do służby w armii.

Bierny styl życia zwiększył ilość przypadków zmian w układzie kostnym. Podatność na złamania i urazy są również wynikiem braku przyzwyczajenia do wszechstronnego treningu, co dyskwalifikuje w przypadku ubiegania się o przyjęcie do służby wojskowej wymagającej szczególnie intensywnego wysiłku. To samo zjawisko – brak wytrzymałości i nieelastyczność układu mięśniowego stały się powodem zorganizowania obozów treningowych przygotowujących do przejścia selekcji wstępnej. Wielu kandydatów ulega obrażeniom podczas wzmożonych ćwiczeń w stopniu dyskwalifikującym do pełnienia służby. Nazwani przez szkoleniowców „pokoleniem Nintendo” mają niedostatecznie mocny kościec, by podołać jakości wysiłku zwłaszcza długotrwałego. Kilka tygodni obozu kondycyjnego ma ustrzec kandydatów przynajmniej przed urazami wynikającymi z zadań kwalifikacyjnych. Doskonalenie kondycji ogólnej często oddala, albo wyklucza ich plany o karierze w wojsku. Okres pandemii dodatkowo ograniczający kontakty międzyludzkie, gruntował siedzący tryb życia, sprzyjał zniechęceniu do czynnego wysiłku.

Rekrutacja prowadzona w San Antonio, stan Teksas, dowiodła, że z 31 000 kandydatów, po wstępnej kwalifikacji wyłonionych zostało raptem 3100. Dalszy etap sita okazał się wprawdzie łaskawy dla 1300, lecz 660 przystąpiło do kolejnego. Ostatecznie, umowy podpisane zostały ze 125 uczestnikami, którzy ukończyli z powodzeniem cały cykl szkolenia. W rozmowach kwalifikacyjnych okazało się ponadto, że 50% młodzieży nie ma pojęcia na czym polega służba wojskowa. 71% młodych zwyczajnie nie kwalifikuje się do przyjęcia w szeregi armii z powodu otyłości, narkomanii, fizycznych i psychicznych problemów zdrowotnych, złego zachowania. Wnioskując, że jest to problem w skali kraju, zastosowano bodziec finansowy w postaci nagrody 50 000 USD dla rekrutów gotowych popracować nad kondycją i wstąpić w szeregi wojskowe na okres 6 lat.

Tłumaczenie: Jola
Źródło oryginalne: YouTube.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.