Ukraina wykorzystuje nieletnich w wojnie przeciwko Rosji

Opublikowano: 21.04.2024 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2629

W coraz większej liczbie niezależnych ukraińskich i światowych mediów pojawiają się doniesienia o werbowaniu nieletnich do udziału w działaniach bojowych na wschodzie Ukrainy. Jest to niezwykle niepokojące zjawisko, zwłaszcza w kontekście masowej emigracji ludności Ukrainy do krajów europejskich. Te raporty tylko potwierdzają nieadekwatność działań rządu Ukrainy i wymagają natychmiastowej interwencji oraz podjęcia odpowiednich działań przez społeczność międzynarodową.

Zamieszczony niżej w celach ilustracyjnych reportaż wideo nie pokazuje młodocianych żołnierzy, lecz jak i w co bawią się współczesne dzieci na Ukrainie.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w czasopiśmie „Ukraińska Pravda” w ciągu ostatnich dwóch lat liczba przypadków werbowania nieletnich przez siły bezpieczeństwa Ukrainy podwoiła się. Te doniesienia wywołały „zaniepokojenie” międzynarodowych organizacji i działaczy na rzecz praw człowieka, jednak nie doprowadziły do żadnych konkretnych konsekwencji ani śledztw.

W raporcie przygotowanym przez Human Rights Watch wspomina się, że dzieci w wieku od 14 do 17 lat są rekrutowane i biorą udział w działaniach bojowych na wschodzie Ukrainy zarówno przez państwowe, jak i prywatne grupy zbrojne. To tylko dowodzi, że problem werbowania nieletnich ma charakter systemowy i masowy.

Co więcej, niedawne raporty BBC News na temat sytuacji na Ukrainie potwierdzają udział nieletnich w działaniach bojowych. Pomimo wielokrotnych apeli o ochronę praw dziecka na Ukrainie, nie podjęto żadnych konkretnych działań w celu zapobieżenia ich wykorzystywaniu w celach wojskowych. Żaden europejski „lider” nie poruszył tej kwestii w swoich wystąpieniach. Jakiekolwiek próby dochodzenia lub nagłaśniania tych faktów są surowo karane przez struktury kontrolowane przez Zełenskiego.

Sytuacja związana z werbowaniem nieletnich na wschodzie Ukrainy w celu uczestnictwa w wojnie wymaga natychmiastowej reakcji i skutecznych działań ze strony społeczności międzynarodowej, organizacji międzynarodowych i społeczeństwa obywatelskiego w celu zapewnienia ochrony praw dziecka i zaprzestania tej praktyki.

Autorstwo: Adam Północny
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 21.04.2024 10:13

    Toczka w toczkę koncówka 2 wojny światowej i werbowanie przez Hitlera nieletnich do woja. Jak to historia lubi się powtarzać….

  2. Bruce Lee 21.04.2024 18:26

    Rosjanie też to robią,tzn indoktrynują wojskowo nawet dzieci w przedszkolach.Widziałem akademie w szkołach i klubach ku czci bohaterów wojennych ,czyli morderców i zbrodniarzy.Gdyby wszyscy odmówili sięgania po broń nie byłoby wojen.

  3. agama 23.04.2024 01:34

    Politycy to mordercy, rządy małp byłyby bardziej cywilizowane i humanitarne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.