Państwo hipochondryczne

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1842

Żyjemy w czasie politycznej pandemii. Okazało się, że można większość ludzi zniewolić, używając tego, że większość z nas to hipochondrycy. Można nas skutecznie zastraszyć niegroźną chorobą.

Można nas zastraszyć zarazą, na którą 90% ludzi jest naturalnie odporna i nie zachoruje. Można nas zastraszyć chorobą o śmiertelności rzędu dwóch promili. Można nam wstrzyknąć do ciała eksperymentalne preparaty genetyczne, bo się przestraszyliśmy jednej z mniej groźnych chorób spośród wszystkich istniejących.

Okazało się, że hipochondria to przypadłość, którą można silnie politycznie i biznesowo wykorzystać. Wzbudzając strach przed chorobą, władza może nas zniewolić jak chce, nawet zamykając nam biznesy i uniemożliwiając pracę, a biznes farmaceutyczny może zarobić biliony. Przy okazji zarabia też system bankowy. Mają duże środki, by opłacać propagandę hipochondryczną.

No bo zastanówcie się: czy będąc zdrowym, bierzecie wszelkie możliwe preparaty przeciw wszelkim możliwym chorobom, które się mogą Wam ewentualnie przytrafić? Jeśli nie, to przed którymi się zabezpieczacie i jak? Można prowadzić zdrowy tryb życia, można się zdrowo odżywiać. Ale można też brać jakieś specjalne preparaty, by w razie zachorowania łagodzić objawy jakiejś konkretnej choroby. No ale jest tysiące chorób. Nie da rady brać tysięcy preparatów. No to jakimi kryteriami się kierujecie, by selekcjonować te choroby?

Myśleliście kiedyś w ogóle o tym? Jak groźna musi być choroba, by warto było się przed nią zabezpieczyć? Czy jeśli 90% ludzi na pewno nie zachoruje na daną chorobę, to myślicie zawczasu by się przed nią zabezpieczyć? Czy jeśli dwa promile ludzi umiera po zachorowaniu, to myślicie zawczasu by się przed taką chorobą zabezpieczyć?

Mogę się założyć, że są groźniejsze choroby, na które choruje więcej ludzi i więcej umiera, przed którymi się nie zabezpieczacie. Zabezpieczacie się tylko przed tym, o czym mówią w mediach, przed tym, czym straszy propaganda. Ale jak się zabezpieczacie? Przestudiowaliście porządnie daną chorobę, przeczytaliście badania naukowe jej dotyczące? Czy raczej zabezpieczacie się w sposób, który wam stręczą media i politycy?

Wszyscy jesteśmy hipochondrykami – zauważamy w sobie choroby, o których ktoś nam intensywnie mówi, boimy się chorób, przed którymi ktoś nas ostrzega. Ogólnie to jest dobre, ale taką naszą cechę ktoś cyniczny i perfidny może użyć przeciwko nam – by nas ograbić i zniewolić. I tak się stało. Staliśmy się ofiarami naszej hipochondrii. Sprawny i cwany propagandysta użył naszej hipochondrii na dużą, światową skalę. Oszukał wszystkie rasy, wszystkie kultury, wszystkie państwa, wszystkie regiony.

Pierwszy Światowy Przekręt wymyślił jakiś geniusz, który zauważył, że homo sapiens to gatunek hipochondryków. Ale to oczywiście nie stało się nagle. To nie była rewolucja, ale ewolucja. Państwo hipochondryczne, terapeutyczne, farmaceutyczne czy pandemiczne, łączące władzę z medycyną, budowane jest od dawna. Tu jest opis, jak się to zaczęło: Państwo pandemiczne

Cytuję istotny fragment z raportu Gabisia: „W państwie terapeutycznym, którego początek w USA Thomas Szasz wiąże z medykalizacją narodzin w postaci motywowanego względami higienicznymi obrzezania męskich noworodków, politycy i urzędnicy w kitlach naukowców definiują, co jest chorobą i co należy robić, żeby ją „zwalczyć”. Jak pisał Sheldon Richman w swoim artykule “Zdrowie jest zdrowiem rządu”, współczesna władza opiera się na „doktrynie, że wszystkie problemy są problemami zdrowotnymi i wszystkie problemy zdrowotne są sprawą rządu”. Narasta polityzacja zdrowia, medykalizacja polityki i problemów społecznych, państwo wykazuje wielkie zainteresowanie koncepcjami choroby i zdrowia, aparat państwowy przejmuje odpowiedzialność za zdrowie obywateli. Jak pokazuje Thomas Szasz, od lat 50. ubiegłego wieku następuje w USA stały wzrost wydatków państwa na zdrowie – od 1960 do 1998 roku wydatki państwa w tej dziedzinie na głowę obywatela wzrosły ponad stukrotnie. Rośnie też liczba lekarzy i coraz bardziej rozrastają się instytucje zdrowia publicznego. Szasz uważa, że zachodzi transformacja USA z konstytucyjnej republiki w państwo terapeutyczne, gdzie medyczne symbole grają role symboli patriotycznych, a rządy prawa zastępowane są przez rządy medycznej władzy i „terapii”. W odwrocie jest dawna inspirowana socjalizmem legitymizacja państwa socjalnego, która zastępowana jest legitymizacją zdrowotną i medyczną. Nadchodzi, prorokuje Szasz, „farmakratyczna tyrania”.”

No i właśnie ta wizja tyranii się spełniła. Stało się to nie tylko w USA, ale na całym świecie. Rozwinęła się pandemiczna tyrania. Tyrania tak cwana, że mimo jawnych działań, mimo tego, że przekręt jest całkowicie transparenty, to większość z Was uważa, że go nie ma, że to teoria spiskowa, że żadnego spisku nie ma. Ta tyrania się Wam podoba – bo Was wyleczy z jednej choroby. A że przy okazji wpędza Was w sto innych chorób, to nie ma znaczenia, tego nie zauważacie, bo w TV tego nie mówią. Hipochondria Was niszczy i zdrowotnie, i politycznie, i biznesowo!

Autorstwo: Grzegorz GPS Świderski
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. BANDZIORkaq 20.07.2021 14:05

  Ciepło, świeci słoneczko, a ja dziś na przejściu dla pieszych spotykam 100% covidiankę, babcia ubrana w kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, maskę chirurgiczną dodatkowo podwiązaną pod brodą kolejną tasiemką oraz rękawiczki foliowe. Zapewne babcia dawno po 2 szprycach, a mimo to strach nie odpuszcza.

 2. Antonina 20.07.2021 16:45

  BANDZIORkaq – no to jest dziwne; wydawałoby się, że każdy, kto przeżył komunę, powinien mieć zakodowaną zdrową nieufność do mediów…
  Ja z kolei mam w pracy kolegę ok. 30-tki, którzy wierzy państwowym mediom jak dewot klerowi; nie mógł się doczekać możliwości zaszczepienia, poleciał na nie jak tylko mógł, potem chorował przez weekend, w poniedziałek przez firmowy komunikator zeznawał, że było bardzo, bardzo źle, ale już czuje się lepiej i tylko do końca tygodnia ma zwolnienie. Posłałam mu uprzejme życzenia, żeby po drugiej dawce było lepiej, na co on bezzwłocznie odpisał, że z tego, co słyszał, po drugiej dawce jest gorzej, no ale nie ma rady. Za to potem będzie bezpieczny.
  Nie umiem tego skomentować – ani zrozumieć.

 3. gajowy 20.07.2021 16:54

  Dyktatura medyczna (farmceutyczna) rządzi całym tzw. Zachodem od końca XX wieku. Bezwzględnie realizuje model biznesowy – rujnować ludziom zdrowie dla zysku leczenia każdej choroby z osobna. Stąd szczepionki są teraz jedynym (prawomyślnym) wybawieniem (bo na każdą chorobę jest osobna szczepionka). Pojawienie się nowego osobliwego wirusa wywraca stolik bo jedyny sensowny sposób na niego to ogólnie sprawny układ odpornościowy- można wtedy nawet nie zauważyć, że na “zaatakował”.

 4. Murphy 21.07.2021 11:15

  @PunktZero: Ten? https://wolnemedia.net/obrazki2/mem-tester-szczepionki-1.jpg

  @Antonina: Też mnie to dziwi, że ufają władzy skoro na przestrzeni lat tyle afer było, że już dawno powinni żadnym gadaniom nie ufać. Może mają defekt w mózgach i tylko ostatnich kilka dni wstecz pamiętają?

 5. Admin WM 21.07.2021 12:06

  Mnie dziwi, że rząd cały czas kłamie, nie spełnia obietnic, a covidianie ciągle mu ufają.

  Podobno ludzie w sytuacjach zagrożenia dzielą się na 3 grupy:

  – niezaradnych – wyłącza się mózg i włącza ślepe podporządkowanie autorytetom lub władzy, czyli oddają swoje życie w ręce „specjalistów” bo najłatwiej zrzucić na kogoś odpowiedzialność, bo sami boją się podjąć własną decyzję (wypełniają rozkazy i polecenia jak żołnierze),

  – zaradnych – którzy ratują się na własną rękę, samodzielnie analizując fakty i zdobywają wiedzę;

  – na osoby wyznające zasadę „przeczekać i jakoś to będzie”, kierujące się bezwiednie intuicją.

  Mechanizmy te mają przyczynę ewolucyjną. Jeśli autorytety są mądre i prawe, wtedy ludzie im ufni wygrywają, kiedy nie są mądre lub myślą o sobie a nie ludziach, wtedy wygrywa druga grupa (która wygrywa też, jeśli sama jest mądra). Trzecia grupa jest trochę jak niezdecydowana chorągiewka – motają się między pierwszą a drugą grupą.

  Z obserwacji wynika, że każda z tych grup liczy sobie ok. 33% społeczeństwa. Dlatego 1/3 się zaszczepiła, 1/3 nie zaszczepi, a 1/3 to niewiadoma (na razie nie chcą się szczepić, bo intuicja im mówi, że coś tu śmierdzi). Jeśli szczepionki są zabójcze, niezaradni wymrą i zostaną zaradni i osoby kierujące się intuicją.

 6. Admin WM 21.07.2021 12:37

  33% + 33% + 33% = 99%. Czyli został 1%, o którym piszesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.