Oni już wiedzą, że nie mieli racji, ale do końca idą w zaparte

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4095

Wykreowani w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa medialni eksperci wieszczą początek kolejnej fali COVID-19. Zapowiedzi komentuje dr Zbigniew Martyka.

O rzekomej kolejnej fali koronawirusa alarmuje np. prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, która w trakcie covidowego szaleństwa dała się poznać jako zwolenniczka wszelakich ograniczeń, nakazów i zakazów nakładanych na ludzi w imię walki z wirusem. „Dane statystyczne pokazują już na wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2 nawet pomimo tak skromnego u nas testowania, bo codziennie w Polsce wykonuje się tylko kilkaset testów, najwięcej w okolicach Warszawy i województwie pomorskim” – mówi.

W jej opinii to już czas na zakładanie masek. „Zachęcam, żeby w tych miejscach, gdzie jest więcej ludzi, np. w komunikacji miejskiej, sklepach, zakładać jednak maseczki, co ograniczy dostęp wirusów do naszych dróg oddechowych” – kontynuuje. Następnie postraszyła hospitalizacjami. Mówiła o najnowszej mutacji koronawirusa nazywanej przez media Erisem. Jak przekazała, ze względu na jego rozpowszechnienie, obserwuje się już wzrosty hospitalizacji np. w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Wielkiej Brytanii, która notuje ostatnio blisko 3-krotny wzrost hospitalizacji z powodu COVID-19 w porównaniu z początkiem sierpnia.

W rozmowie z „Wirtualną Polską” Szuster-Ciesielska powiedziała m.in., że „stoimy w obliczu ryzyka, że lekarze nie będą mieli narzędzi do pomocy najbardziej zagrożonym grupom”, a nadchodzący sezon widzi „w szarych kolorach ze względu na brak informacji odnośnie szczepień, słabe testowanie oraz niechęć Polaków do szczepień i stosowania niefarmakologicznych środków ochrony”.

Dr Paweł Grzesiowski dorzucił, że wykresy idą w górę i trzeba to „uświadamiać społeczeństwu” – Maski, dystans, dezynfekcja, filtracja powietrza – takie ma zalecenia lekarz, który w trakcie covidowego szaleństwa zasłynął z kilku absurdalnych pomysłów (np. w restauracjach wyciąg nad każdym stolikiem, który będzie odbierał zakażone powietrze), i który przewidywał, iż z powodu Omikrona wymrze 10 proc. Polaków.

Dr Zbigniew Martyka wskazuje, że „zbliża się kolejny sezon zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych”. Ma w związku z tym obawę, że media i decydenci będą próbowali wywołać następną „epidemię paniki”. O powyższych wypowiedziach Szuster-Ciesielskiej i Grzesiowskiego pisze tak: „Proszę Państwa, rady takich ‘ekspertów’ przyczyniły się do ponad 200 tysięcy nadmiarowych zgonów w Polsce. Dzisiaj mamy mocne, naukowe dowody na to, że maski nie działają oraz są szkodliwe”.

Następnie przedstawił wyniki randomizowanych badań o maskach. „W skrócie: noszenie masek prawdopodobnie ma niewielki lub żaden wpływ na wynik potwierdzonej laboratoryjnie grypy, lub SARS-COV-2 – w porównaniu z brakiem masek. Przypomnę, że badania randomizowane z grupą kontrolną należą do najbardziej wiarygodnych. Ważne, żeby ich nie mylić z leżącymi najniżej w hierarchii badaniami obserwacyjnymi, tak chętnie podawanymi przez »ekspertów«” – opisuje.

Przypomniał, że izolacja zaburza odporność, a na zachorowania mocno wpływa m.in. stres. Komentuje też prognozy, jakoby szpitale były nieprzygotowane na covidową falę. „Jest to szczególnie kuriozalne w świetle ostatniego raportu NIK, z którego dowiadujemy się, że wydano 7 MILIARDÓW złotych na puste łóżka covidowe” – pisze na swoim blogu dr Martyka. „Powiedzmy to jasno: za nadmiarowe zgony nie odpowiada brak miejsc. Tych mieliśmy aż nadto. Odpowiadają za to pseudoeksperci, którzy doradzali władzy w początkowym okresie tzw. pandemii. Oni już wiedzą, że nie mieli racji, ale do końca idą w zaparte – wbrew wszystkim dowodom” – kontynuuje lekarz.

„Nasuwa się pytanie, dlaczego W 2020 roku mieliśmy 2,8 MILIONA MNIEJ hospitalizacji, niż w roku poprzednim oraz 13,5 MILIONA MNIEJ osobodni hospitalizacji? Otóż dlatego, że szpitale ograniczyły przyjęcia osób, które w latach poprzednich byłyby natychmiastowo zakwalifikowane na oddział. Wiele z tych osób zmarło – z braku pomocy. I to jest jedna z przyczyn nadmiarowych zgonów” – podsumowuje. „Mam nadzieję, że mądrzejsi o przykład ostatnich lat tym razem powiemy stanowcze NIE i nie pozwolimy na powtórkę tego czarnego okresu” – takim życzeniem zakończył artykuł na blogu dr Zbigniew Martyka.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. bboyprezes 21.09.2023 12:33

  Dzisiaj już z objawami grypy u “lekarza” to testowo patyk do nosa jest.

 2. Kazma 21.09.2023 17:50

  Żeby tylko do nosa, do mózgu te potwory cisną badyla! Nigdy więcej już nie dam sobie wpychać czegokolwiek do nosa w celu jakiegoś fikcyjnego testowania!

 3. Drnisrozrabiaka 22.09.2023 01:15

  Drodzy koledzy! W Polsce nie ma pieniędzy- powiedzmy tych kilku miliardów na szpitale. Widzicie w jakiej jesteśmy sytuacji, trzeba te kilkaset miliardów przesłać do USA na magiczny klej do stali – aby abramsy się nie rozpadły oraz kilkaset milionów na pomniki patriotyczne a o ławkach nie wspominając. Lidl i jeronimo (Portugalia obie za pewne należące do black rock też chcą jeść…

 4. Wolfman 22.09.2023 10:10

  Lidl nalezy do black rock?

 5. rici 22.09.2023 10:43

  Z tego co wiem to Lidl zostal zalozony przez bylego dyrektora ekonomicznego Aldi, zaczynal od malutkich tanich sklepikow. Z tym ze do kogo teraz nalezy nie wiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.