Alarm klimatyczny – ruszył walec rządowej propagandy

Opublikowano: 24.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2436

Sądząc po doniesieniach tuby propagandowej rządu Kanady, czyli CBC, żyjemy w czasach, kiedy „zmiana klimatu” odpowiedzialna jest za całe zło tego świata; od dziur w drogach, po depresję młodych ludzi. Nasilająca się akcja kreowania psychozy społecznej, nijak się ma do faktów i ustaleń nauki, ale to tym gorzej dla faktów…

Klimat, wiadomo, zmienny jest – mieliśmy zlodowacenia i epoki gdy żar lał się z nieba, zaś prognozy „ekspertów” klimatycznych w rodzaju Ala Gore’a do tej pory całkowicie rozmijają się z rzeczywistością. Co więcej, sytuacja na planecie raczej się poprawia – Ziemia żywi prawie 8 mld ludzi, dostęp do taniej energii jest coraz bardziej powszechny, słowem nigdy nie było tak dobrze, jak teraz, a za sprawą rozwoju nowych technologii może być jeszcze lepiej.

Psychoza ma posłużyć uzasadnieniu zapędzania nas do kurnika; nowych mechanizmów kontroli społecznej i stylu życia ludzi – zmiany diety – ograniczenia produkcji rolnej w podobny sposób, jak to się usiłuje przeprowadzić w Holandii; a także wprowadzenia indywidualnych limitów emisji, usprawiedliwienia napływu olbrzymich rzesz imigrantów („uchodźców klimatycznych”) – Kanada do roku 2100 ma liczyć sto milionów mieszkańców; przeformatowania systemu rządzenia z podpierającego się „wolą ludu”, na oparty na „opiniach ekspertów”, niekwestionowalnych i strzeżonych przez sieć cenzury tłoczącej jedynie słuszną narrację, podobnie jak miało to miejsce podczas „walki z pandemią”. Część sposobów polaryzacji społecznej i promowania „wiary w naukę” – czytaj ideologię – została już przećwiczona. Dzisiaj alarmistyczne doniesienia tworzą grunt pod nowe przemiany.

By nie być gołosłownym, przytoczę kilka tytułów CBC z jednego tygodnia. Przesłanie tych tekstów można podsumować wyimkiem: „Wiemy, że jeśli będziemy kontynuować działalność, jak zwykle, zmiany klimatyczne będą miały dalekosiężny wpływ na każdy aspekt społeczeństwa”. A więc musimy zrozumieć, że „nie może być, jak zwykle”.

Oto tytuły (przetłumaczone na język polski):

– „Jak zmiana klimatu wpływa na zewnętrzne lodowiska” (drżyjcie hokeiści),

– „Kanadyjczycy martwią się zmianami klimatycznymi, a kryzys głęboko wpływa na ich zdrowie psychiczne” (służba zdrowia ma problem),

– „Dlaczego somalijscy Kanadyjczycy płacą więcej za kryzys klimatyczny w Afryce”,

– „Charlottetown oferuje ulgi na ochronę przeciwpowodziową, ponieważ gminy przygotowują się na zmiany klimatyczne”,

– „Zmiany klimatu i rosnące koszty dziur drogowych” (złamałeś resor – to wina zmiany klimatu),

– „Raport ONZ zawiera surowe ostrzeżenia dotyczące wpływu człowieka na środowisko”,

– „Zmiana klimatu zmienia Nunatsiavut” (Nunatsiavut to teren autonomiczny Inuitów),

– „Na Labradorze wszystko sprowadza się do adaptacji w obliczu zmian klimatycznych”.

To wszystko z jednego tygodnia. Goebbels płacze w grobie z zazdrości…

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.