Ksiądz molestował upośledzoną staruszkę

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2156

Kolejny kryminał kościelny ujrzał światło dzienne. Jak donosi „Gazeta Krakowska”, kuria w stolicy Małopolski przeniosła w 2017 roku do innej parafii kapłana, który napastował seksualnie niepełnosprawną intelektualnie pacjentkę oddziału geriatrycznego.

Kościół katolicki wciąż zmiata pod dywan afery ze swoimi pasterzami w rolach głównych. Kolejny przypadek miał miejsce na południu kraju, gdzie cztery lata temu kapłan Kazimierz K. został przyłapany na czynności seksualnej z niepełnosprawną pacjentką w podeszłym wieku.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie przedstawiła zarzuty księdzu Kazimierzowi zarzuty dopiero teraz. Dlaczego oddział śledczy, w którym pracują wyłącznie zaufani ludzie ministra Ziobry nie zajął się sprawą w odpowiednim czasie? Być może dlatego, że sprawa kolejnego molestatora w sojuszniczej organizacji nie była priorytetem dla prokuratorów zajętych w tym czasie choćby ściganiem uczestników protestów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości czy demonstracji przeciwko zaostrzeni prawa antyaborcyjnego.

Faktem jest również, że kuria zręcznie temat wyciszyła. Wiedząc o czynie księdza praktycznie od samego początku, nie zawiadomiła prokuratury. Ponadto, ksiądz Kazimierz K. został jeszcze w tym samym roku przeniesiony ze swojej ówczesnej parafii do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach pod Wadowicami.

Jak poddaje „Gazeta Krakowska”, podczas posługi w szpitalu ksiądz codziennie odwiedzał chorych niosąc słowo boże. Jedna z pacjentek, praktycznie po każdej wizycie duchownego była pobudzona. Mówiła, że „odwiedził ją diabeł”. Zachowanie kobiety zaniepokoiło personel oddziału. Ksiądz miał w końcu zostać przyłapany na kontaktach z półprzytomną pacjentką. Świadkowie stwierdzili, że dotykał ją w sposób, który jednoznacznie wskazywał na seksualne molestowanie.

Dyrekcja szpitala w Suchej Beskidzkiej zapewnia, że jeszcze tego samego dnia koordynator Oddziału Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim podjął decyzję o zawieszeniu posługi kapłańskiej przez kapelana na tym oddziale. W dokumentach jest mowa o „informacjach związanych z nieprawidłową realizacją przez kapelana posługi”. Po przeprowadzeniu rozmowy wyjaśniającej w ZOZ Sucha Beskidzka została podjęta decyzja o rozwiązaniu umowy zlecenia z księdzem kapelanem w przedmiocie posługi kapłańskiej. Stało się to 4 maja 2017 r. Poinformowano wtedy krakowską Kurię.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.