W ciągu kilku lat w Algierii zamknięto kilkadziesiąt kościołów

Opublikowano: 18.01.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1667

Od 2017 roku w Algierii zamknięto 42 kościoły. W Algierii postępuje prześladowanie chrześcijan, a ofiarą tej polityki są głównie zbory protestanckie, bo te prowadzą tu nadal działalność misyjną. Obecnie w Algierii działają już tylko cztery świątynie protestanckie.

Na mapie prześladowań chrześcijan, Algieria razem z Laosem, okazuje się krajem na świecie, w którym w 2023 r. „najbardziej nasiliły się antychrześcijańskie prześladowania”. To odpowiedź władz na dużą liczbę osób nawróconych z islamu.

Algieria jest pod tym względem wyjątkiem wśród krajów Maghrebu. Nawrócenia są tu dziełem głównie protestantów. W kraju tym działa oficjalnie Kościół Protestanckiego Algierii (EPA), który zrzesza zarówno Kościoły protestanckie, jak i ewangelickie. Jego status, jako stowarzyszenia religijnego został zarejestrowany przez władze Algierii w 1974 r.

Jednak swoboda wyznawania chrześcijaństwa powoli dobiega końca. W 2017 rozpoczęła się w Algierii kampania zamykania kościołów prowadzona przez EPA. Teraz pozostały już tylko 4 kościoły z wcześniejszych 46.

Od dawna monitorowana jest też działalność katolików, a zwłaszcza prób „prozelityzmu”. Metropolia algierska, jedyna metropolii obrządku łacińskiego Kościoła katolickiego na terenie Algierii jest zamieszkana przez blisko 22 miliony ludzi. Do Kościoła katolickiego należy około 2200 (0,01% populacji).

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Portes Ouvertes”, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.