Fałszowanie historii w celu promocji multi-kulti

Opublikowano: 20.02.2019 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Media, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2523

Burzę w szwedzkich mediach społecznościowych wywołała reklama zapowiadająca wyemitowanie przez państwową telewizję SVT serialu „dokumentalnego” zatytułowanego „Pierwsi Szwedzi”, który opowiadać ma o ciemnoskórych Skandynawach. Serial, który wyemitowany ma zostać w środę 20 lutego wzbudził niedowierzanie i gniew internautów, którzy oskarżają szwedzkie media o fałszowanie historii na modłę politycznej poprawności i propagandę mającą na celu wymuszenie na Szwedach większej akceptacji dla multikulturalizmu.

Twórcy filmu przekonują, że dzięki badaniom DNA naukowcy doszli do wniosku, że pierwsi ludzie zamieszkujący dzisiejszą Szwecję po epoce lodowcowej byli niebieskoocy i… czarni. Mieli oni przybyć z południa a następnie wymieszać się z przybyłymi w tym samym czasie ze wschodu „jaśniejszymi” Nordykami. Ostatecznie biały kolor skóry, mieszana populacja osiągnąć miała dzięki wzrostowi produkcji witaminy D, pozwalającej im przetrwać mroźne zimy.

Podobne zabiegi, miały do tej pory miejsce przede wszystkim w dziedzinie kultury czy sztuki. Znane są przypadki sytuowania czarnoskórych w teatralnych czy filmowych rolach Juliusza Cezara czy angielskich rycerzy. W tym przypadku mamy do czynienia jednak z próbą przedstawienia podobnych rewelacji jako faktów naukowych.

Przez szwedzkich internautów zostało to odebrane jako jawna indoktrynacja, której celem jest większe „otwarcie” społeczeństwa na masową imigrację. Na portalach społecznościowych wybuchły dyskusje na temat propagandowej roli produkcji, celowego zakłamywania historii, którą następnie jako fakty podaje się dzieciom w szkołach. Komentatorzy zwracają uwagę na to, jak daleko zabrnęło zideologizowanie debaty publicznej w każdym niemal temacie.

Na podstawie: RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Tallis Keeton 20.02.2019 23:11

  Myślę, ze mogło tak być ale jest to jednak używane do politycznej indoktrynacji 🙂 Jak te postacie hinduskie i afrykańskie w serialu “Beowulf” 🙂 Ja nadal czekam, kiedy rolę afrykańskiej królowej albo Zulusa Czaki zagra biały aktor 🙂

 2. jasoncruzoe 21.02.2019 08:08

  @Tallis Keeton
  Może się doczekasz Polak Małrycy Bieniowski był w XVIII wieku królem Madagaskaru 🙂

 3. Kwaqu 21.02.2019 09:08

  Niebieskoocy czarnoskórzy. Naukowcy Pryma Sort..

 4. Hassasin 21.02.2019 10:57

  Olmecy (czarni) i Hyperborejczycy (biali) są ZRODZENI ze swoich boskich przodków. Czarnogłowi zostali STWORZENI przez swoich bogów ( Atak Klonów cz.II – pozują pewne rzeczy bo muszą ze względu na prawo karmiczne https://www.youtube.com/watch?v=JaIoa7jjiE8&t=863s ) …bez żeńskiego odpowiednika.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.