CIA torturowała dzieci z duńskich sierocińców

Opublikowano: 31.12.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2090

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) zlecała przeprowadzanie w Danii eksperymentów medycznych na osieroconych dzieciach – ujawnia duńska telewizja publiczna DR.

311 dzieci w wieku 4-14 lat brało udział od 1962 roku w testach medycznych wywołujących psychiczne i fizyczne cierpienie. Starsze dzieci zwabiano obietnicą przeżycia przygody oraz wypłaty kieszonkowego w wysokości 16 koron. Testy odbywały się w piwnicy szpitala miejskiego w Kopenhadze. Badania miały wykazać wpływ genów oraz środowiska na rozwój schizofrenii.

Opis eksperymentu, przedstawiony w filmie „Poszukiwanie siebie” w reżyserii Pera Wennicka, jednej z ofiar, przypomina tortury realizowane przez CIA i sojuszników w Chile, Brazylii czy Indonezji. Dzieci były unieruchomiane poprzez przywiązanie do krzeseł, obwiązywane kablami, do serca i kończyn miały przypięte elektrody. Na uszach – słuchawki, przez które puszczano im przeraźliwe dźwięki.

Wennick wspomina taką „przygodę” jako potworne cierpienie, którego naznaczyło jego dorosłe życie poważną traumą,

Według historyka Jacoba Knage Rasmussena z duńskiego Muzeum Opieki Społecznej, informacje ujawnione w firmie „należy uznać za szokujące”. „Po raz pierwszy udało się udokumentować, że dzieci w Danii były poddawane regularnym eksperymentom medycznym. Nie znam podobnych prób w Skandynawii. Jest to sprzeczne z Kodeksem Norymberskim z 1947 roku, regulującym kwestie etyczne po hitlerowskich eksperymentach na ludziach” – powiedział Rasmussen w telewizji DR.

Autor filmu w wieku 34 lat odkrył, że dane o jego chorobach są wciąż przekazywane do współpracującego z CIA Instytutu Psychologicznego. Zarówno on, jak i inne ofiary, nie mieli pojęcia w jakim celu przeprowadzane były testy.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.