Czy należy wykluczyć osoby transpłciowe z turniejów kobiet?

Opublikowano: 30.06.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1261

Minister Kultury, Mediów Cyfrowych i Sportu Wielkiej Brytanii Nadine Dorris zaapelowała, aby osoby transpłciowe nie brały udziału w zawodach kobiecych – informuje portal „Inside the Games”.

Dorris odbyła spotkanie z przedstawicielami krajowych organizacji sportowych, gdzie wyraziła swoją opinię na ten temat. „To trudna kwestia, ale była ignorowana zbyt długo. Niesprawiedliwe jest pozwalanie biologicznym mężczyznom konkurować z kobietami i nastoletnimi dziewczynami. Oczekuję, że organizacje sportowe będą przestrzegać polityki, zgodnie z którą konkurencyjny sport kobiet powinien pozostać kobiecy. Uczciwość jest ponad wszystko” — powiedziała Dorris.

Wcześniej Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) zmieniła zasady dopuszczania osób transpłciowych do zawodów kobiet. Organizacja obniżyła znacznie dozwolony poziom testosteronu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Admin WM 30.06.2022 19:03

  Musiałoby być pięć grup sportowych:
  – mężczyźni
  – kobiety
  – obojnaki
  – mężczyźni, którzy zmienili płeć na kobiecą
  – kobiety, które zmieniły płeć na męską

  Ewentualnie mężczyźni, kobiety, cała reszta.

 2. Irfy 30.06.2022 19:14

  Nie rozumiem, w czym problem? Po prostu należy poczekać, aż sytuacja oczyści się sama. Bo w przypadku takich chorobliwych bzdur zawsze w końcu się oczyszcza. Ludzie przestaną przychodzić na jakieś pseudo-zawody, w których cwany facet ogłasza się kobietą i wygrywa z prawdziwymi kobietami. Nikt nie będzie chciał tego oglądać. Odpłynie kasa i przypłynie do sportu zawodowego. Już teraz chyba na wszystkich komercyjnych zawodach lekkoatletycznych do konkurowania z kobietami nie są dopuszczalne żadne “wynalazki”. Przykładem był Kaster Semenya (albo jakoś tak), hermafrodyta, który miał nawet żonę, ale biegał z kobietami. Trochę pobiegał a potem go wykopali, bo psuł interes.

  Takie rzeczy musi załatwić kasa. Inaczej lewacy będą wrzeszczeć i wyć, że się dzieje straszna krzywda i dyskryminacja. Ale jak ich prywatny organizator zawodów pośle do diabła, ze słowami “moje zawody, moje reguły”, to się przymkną. Bo zawsze mogą sobie zorganizować swoje zawody, z facetami przebranymi za kobiety albo gorylami uznanymi za ludzi, startującymi w formule MMA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.