Rzecznik przedsiębiorców ostrzega przed uprzywilejowaniem Ukraińców

Opublikowano: 26.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2031

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wystosował specjalny list do premiera Mateusza Morawieckiego, odnosząc się w nim do polityki rządu wobec uchodźców z Ukrainy. Ostrzega w nim przed różnicowaniem przedsiębiorców i pracowników ze względu na narodowość, bo taka polityka już prowadzi do pojawiania się konfliktów i nieporozumień.

Abramowicz w swoim liście zwraca uwagę na pomoc, jaką Polacy wraz z polskim państwem udzielili Ukraińcom uciekającym przed wojną w swoim kraju. Problem w tym, że niektóre rozwiązania nie zostały dobrze przemyślane. Z tego powodu część uchodźców podejmuje na przykład pracę na własny rachunek, nie rejestrując jednak swojej działalności.

W ten sposób tworzy się konkurencja dla przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku zgodnie z obowiązującym prawem. Zdaniem rzecznika MSP, zwłaszcza w małych miejscowościach zaczyna dochodzić na tym tle do konfliktów i nieporozumień. Nieopodatkowana i nieoskładkowana działalność pozwala bowiem Ukraińcom na dumping cenowy.

Odniósł się on również krytycznie do przegłosowanej przez Senat propozycji zwolnienia dochodów obywateli Ukrainy i Białorusi z niektórych podatków. Także podobne próby zróżnicowania Polaków i obcokrajowców mogą według Abramowicza „stać się ogniskiem niechęci wobec naszych gości i konfliktów narodowościowych”.

Rzecznik MSP uważa, że rządzący powinni iść inną drogą niż uprzywilejowanie ukraińskich uchodźców. Opowiedział się więc w swoim liście za wprowadzeniem ułatwień dla wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą w ramach mikroprzedsiębiorstw. Firmy korzystające z odpowiednich rozwiązań nie mogłyby jednak korzystać z pomocy socjalnej dla Ukraińców.

Na podstawie: RzecznikMSP.gov.pl
Źródło: Autonom.pl

27

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krisnow 26.04.2022 10:01

    Właśnie do tego dążą zakłamani globaliści, żeby skłócić zwykłych ludzi !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.