Zastąpienie białek zwierzęcych białkami roślinnymi przedłuża życie

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 252

Według badań amerykańskich ekspertów, osoby spożywające dużo pokarmów roślinnych wykazywały tendencję do długowieczności. Zaobserwowano u nich zdecydowaną tendencję do zgonów z powodu chorób układu krążenia. Konkluzja badania jest taka, że spożycie białek roślinnych w żywności przyczynia się do wydłużenia średniej długości życia.

Do takiego wniosku doszła grupa badaczy z amerykańskiego National Cancer Institute po analizie danych z 16 lat dla dużej grupy osób w wieku od 50 do 71 lat. Wyniki badań naukowcy zaprezentowali na łamach specjalistycznego periodyku „JAMA Internal Medicine”.

Na podstawie danych 179 068 kobiet i 237 036 mężczyzn mieszkających zarówno w dużych miastach, jak i na zapleczu amerykańskim, eksperci skrupulatnie przeanalizowali wskazaną przez respondentów dietę i podsumowali wyniki. W rezultacie odkryli wyraźną tendencję do wydłużania się oczekiwanej długości życia wśród osób starszych, które wolą żywność bogatą w białka roślinne od żywności zdominowanej przez białka zwierzęce.

Naukowcy obliczyli, że osoby starsze, które jedzą białka roślinne, żyją dłużej, śmiertelność wśród nich jest o 5% niższa niż wśród rówieśników, którzy nie odważą się zmniejszyć udziału mięsnych przysmaków w swojej diecie. W szczególności naukowcy zidentyfikowali tendencję do zmniejszania śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród zwolenników żywności roślinnej. Wśród mężczyzn zmniejszyło się to o 11%, a wśród kobiet o 12%.

Poszukując najbardziej zbilansowanej diety dla osób starszych, naukowcy doszli do wniosku, że „konieczna jest wymiana białek zwierzęcych na białka roślinne”. Naukowcy zwrócili też uwagę na fakt, że mieszkańcy wsi, którzy tradycyjnie jedzą mniej mięsa niż mieszkańcy miast, pozostają zwykle w lepszym zdrowiu i znacznie rzadziej chorują na przykłąd na dnę moczanową, której głównym powodem jest spożywanie dużych ilości czerwonego mięsa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Fajnie jak by w tym artykule opisano pod jaką postacią było spożywane mięso przez grupę kontrolną. Patrząc na zamiłowanie Amerykanów do fast foodów, to mięso może i oni spożywali, ale z dodatkiem smażonych tłuszczów, chemicznych panierek, wiadra konserwantów itd. Jest różnica miedzy posiłkiem złożonym z grillowanej piersi z kurczaka ,a “specjałami” z KFC.

KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Panowie redaktorzy. Nie wrzucajcie takich rzeczy na, zdawał oby się rzeczowy portal. Od dłuższego czasu wiadomo, że ci “amerykańscy” naukowcy za mądrzy to nie są.
Długość, życia jest lepsza u takiej grupy ludzi ze względy na bogatsze źródło witamin i przeciwoksydantów z warzyw, a nie białko. Które roślinne jest bardzo ciężko przyswajalne.

kufel10
Użytkownik
kufel10

Znajomy opowiadał jak przyjechały te całe wegetariany do jakiegoś znanego mu hotelu, to sie pierwszy raz od kilku lat kible pozapychały. Jak są takie BIO, to niech zamykają obieg, a nie emitują tyle niestrawionych resztek.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Udowodniono już dawno temu, że dłużej i zdrowiej żyją ludzie i inne ssaki, których dieta jest uboga w białko i nie ma znaczenia czy jest to białko roślinne czy zwierzęce, po prostu dieta bardzo uboga w białko równa się lepsze zdrowie i dłuższe życie.