Konfederacja zgłosiła Ostatnie Pokolenie do prokuratury

Opublikowano: 23.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2211

Konferencja składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie.

Ostatnio wzmogła się aktywność członków organizacji Ostatnie Pokolenie. Jej działanie odczuwają coraz mocniej mieszkańcy stolicy. Właśnie na ten aspekt zwrócili uwagę politycy Konfederacji, którzy swoją konferencję prasową zorganizowali pod pomnikiem Syrenki nad Wisłą. Pomnikiem, który również był obiektem ataku przez Ostatnie Pokolenie, które oblało Syrenkę pomarańczową farbą. „Jesteśmy tutaj, ponieważ protestujemy i stanowczo sprzeciwiamy się terroryzowaniu warszawiaków, kierowców w Warszawie przez organizacje typu Ostatnie Pokolenie” – wyjaśniła cel konferencji prasowej Ewa Zajączkowska-Hernik, rzecznik Konfederacji.

„Ci odklejeni aktywiści przyklejają się do warszawskich ulic, blokując warszawiakom dojazd do pracy, do szpitali, do szkół, co jest skandaliczne! Warszawiacy muszą mieć swobodę poruszania się po swoich ulicach. Nie mogą im przeszkadzać w tym odklejeni ekoaktywiści, którzy protestują w ten sposób. Dlatego dziś jako Konfederacja składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie. Tym przestępstwem według nas jest akt terroryzmu i działania jako zorganizowana grupa przestępcza” – dodała Ewa Zajączkowska-Hernik i przypomniała, że Ostatnie Pokolenie już zostało uznane za organizację terrorystyczną przez niemiecki sąd w Monachium.

Marek Szewczyk dodał, że działania Ostatniego Pokolenia mają charakter działań zorganizowanej grupy przestępczej. „Demolowanie, dewastowanie zabytków, utrudnienia w ruchu drogowym, które sprowadzają zagrożenie nawet kataklizmu w ruchu lądowym”. To właśnie te zagrożenia, które według Konfederacji stanowią podstawę do złożenia zawiadomienia do prokuratury. Marek Szewczyk zwrócił również uwagę, że w Niemczech doszło wręcz do eskalacji podobnych protestów. Jak wyjaśnił: „To nie tylko ataki na muzea, ale to również ataki innych grup na sieci elektroenergetyczne, które pozbawiają zwyczajnie mieszkańców prądu!”.

Konfederacja wystąpiła również z apelem do prezydenta Trzaskowskiego. Zwrócono uwagę, że Ostatnie Pokolenie otrzymuje wsparcie od warszawskiego ratusza w postaci prawa do wynajmu lokalu na swoją siedzibę na preferencyjnych warunkach. To właśnie w tym lokalu aktywiści mogą przygotowywać się do swoich akcji, które potem przeprowadzają ze szkodą dla miasta i jego mieszkańców. „Rafał Trzaskowski powinien wypowiedzieć tę umowę z uwagi na charakter i działania szkodzące Warszawie, szkodzące warszawiakom! Chcemy tutaj natychmiastowej reakcji. Chcemy, żeby służby wreszcie zajęły się tym, czym powinny. Niestety Rafał Trzaskowski znany jest z tego, że finansuje różne lewackie organizacje, tak jak finansował szkolenia dla Antify, kiedy my domagaliśmy się jej delegalizacji” – mówił Marek Szewczyk. I dodał: „Tak również teraz chcemy, żeby organy ścigania zajęły się tą ekstremą lewicową! Żeby w Polsce był porządek, praworządność”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. emigrant001 23.04.2024 20:47

  słabi ludzie tworzą trudne czasy

 2. aakk4488 24.04.2024 06:49

  Trudne czasy tworzą silnych ludzi.

 3. adambiernacki 24.04.2024 07:29

  To jest gumniarzeria, która chce zarabiać realne dobre pieniądze na wygłupach huligańskich. Co prawda zarządzający nimi zarabiają te większe pieniądze ale ci też na takie mają nadzieję. Większość nie jest potwornie tępa i nie wierzy w bzdury, które wygłasza przecząc samemu sobie dwa razy w jednym zdaniu np. Oni organizują sobie fejm i hajsik na głuptaczne tokowanie a zatrudnione przez międzynarodową agenturę wywrotową staruchy płacą im ochoczo nie ze swojej kasy. Fakt, że obleją dzieło sztuki czy zabytek architektury farbą albo zablokują komuś dojazd do pracy to doprawdy pryszcz i nic takiego w porównaniu ze skutkami tego rodzaju “zatrudnienia”. Wiadomo, że wszyscy wyrastamy z pewnych rzeczy a robimy je za młodu głównie dla pozycji w stadku kopulanciczków tu jednak taki młodzian może pozostać skrzywiony bezpowrotnie tego rodzaju prostytucją bo to jest prostytucja. Materialistyczne pranie mózgu i duszy. Służby doskonale wiedzą, że żeby zlikwidować zjawisko należy dopaść burdelmamki, które stręczą te dzieciaki. Niestety za tymi działaniami stoją potężne kapitały, które zarządzają potężną agencją wywiadowczą, która z kolei ma władze nad państwami i lokalnymi służbami. Młodzi powinni nazywać siebie dewastowanym pokoleniem. Natomiast jeśli chodzi o robienie z kogoś zwłaszcza z młodych rozrabiaków organizacji terrorystycznej to niesie to ogromne ryzyko dla nas bo taki precedens może doprowadzić do ogłaszania przez boga debili telewizora osiedlowego klubu ksiązki jako organizacji terrorystycznej. Myślę, że o to także chodzi.

 4. rici 24.04.2024 09:59

  Kiedys czytalem wspomnienia jednego aktywisty, ale takiego prawdziwego z przekonania ze stanow. Gdy dostal sie do centrali i zapoznal sie ze statystykami, to okazalo sie oni protestuja przeciw komus innemu , a nie przeciw tym co najbardziej zanieczyszczaja srodowisko. Okazalo sie ze rolnictwo jest jedna z branz odpowiedzialna za ponad 50 % zanieczyszczen, ale oni dostawali dotacje miedzy innymi od zwiazku farmerow USA, czy zwiazku chodowcow bydla i to milionowe dotacje.

 5. Katana 24.04.2024 13:16

  adambiernacki. Dobry komentarz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.