Koszt nowego domu w USA wzrosną o 31 000 dolarów

Opublikowano: 01.05.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1439

Nowe przepisy energetyczne HUD podniosą koszty budowy domów poprzez nałożenie bardziej rygorystycznych przepisów budowlanych. Czas zwrotu takiej inwestycji wynosi aż 90 lat. Domy staną się jeszcze bardziej niedostępne dla ludzi.

„Wall Street Journal” skomentował nowy plan Bidena dotyczący tak niedostępnych i drogich mieszkań. „Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast nakłada nowe, kosztowne normy energetyczne dla nowych domów ubezpieczanych przez Federalną Administrację Mieszkalnictwa (FHA), które staną się de facto ogólnokrajowymi przepisami budowlanymi. W ubiegły czwartek HUD ogłosił, że będzie wymagał, aby nowe domy finansowane lub ubezpieczane w ramach programów dotacji były zgodne ze standardem Międzynarodowego Kodeksu Poszanowania Energii z 2021 r. Wiele rządów [stanowych] odmówiło przyjęcia standardów na rok 2021 ze względu na wyższe koszty. Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych Domów twierdzi, że przepisy energetyczne mogą zwiększyć cenę nowego domu nawet o 31 000 dolarów. Zwrot wyższych kosztów początkowych w postaci niższych rachunków za energię może zająć kupującemu nawet 90 lat”.

Nie martw się, HUD twierdzi, że podatnicy pomogą pokryć te koszty. „Przewiduje się, że wielu przedsiębiorców budowlanych skorzysta” z licznych zachęt podatkowych przewidzianych w ustawie o ograniczaniu inflacji, „a także z rabatów, które staną się dostępne w 2025 r. lub wcześniej na elektryczne pompy ciepła i inne rozwiązania w zakresie elektryfikacji budynków” – czytamy w przepisie.

Zachęty te obejmują ulgę podatkową w wysokości 5000 dolarów na jednostkę w przypadku budownictwa wielorodzinnego o zerowym zużyciu energii, spełniającego obowiązujące wymagania płacowe, które również zwiększają koszty budowy. HUD dodaje, że firmy budowlane mogą również „skorzystać z niektórych programów funduszu redukcji emisji gazów cieplarnianych EPA, w szczególności z inicjatywy Solar for All” oraz ulgi podatkowej na inwestycje, która „może zrekompensować 50% kosztów projektu fotowoltaicznego”.

Autorstwo: Mike Shedlock
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.