Wojna brytyjskich transseksualistów z homoseksualistami

Opublikowano: 03.06.2021 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1406

Ruchy transseksualistów w Wielkiej Brytanii krytykują państwową Komisję Charytatywną za nadanie statusu grupy charytatywnej organizacji LGB Alliance. Uważają one, że stowarzyszenie homoseksualistów i biseksualistów dyskryminuje w swojej działalności osoby transpłciowe, tym samym „nie oferując społeczeństwu żadnych pozytywnych korzyści”.

Komisja Charytatywna Anglii i Walii jest organem rządowym, a jego podstawowym zadaniem jest certyfikowanie i nadzór nad wszelkiego rodzaju organizacjami charytatywnymi. W kwietniu tego roku Komisja przyznała więc odpowiedni status LGB Alliance, czyli istniejącemu od 2019 roku ruchowi zajmującemu się walką o prawa osób homoseksualnych i biseksualnych.

LGB Alliance wzbudza spore kontrowersje w środowisku brytyjskich dewiantów. Z tego powodu jego założycielka, lesbijka i prawnik Allison Bailey, jest często obiektem ataków ze strony czołowych organizacji zajmujących się postulatami wszystkich grup mniejszości seksualnych. Bailey twierdzi wręcz, że jest przez nie dyskryminowana z uwagi na krytycznie przekonania wobec transseksualistów.

Stanowisko LGB Alliance wobec transseksualistów jest powodem walki ruchu LGBTQWERTY z Komisją Charytatywną. Największe stowarzyszenia dewiantów twierdzą, że LGB Alliance „nie oferuje społeczeństwu żadnych pozytywnych korzyści”, bo w swoich działaniach lobbuje przeciwko zmianom prawnym na rzecz osób transpłciowych. W ten sposób organizacja „działa wyłącznie na rzecz gejów i lesbijek, które nie są transpłciowe i podzielają poglądy LGB Alliance”.

Sama Komisja Charytatywna odrzuca wszelkie oskarżenia. Przypomina ona, że jest organem decydującym, czy dana organizacja mieści się w ustalonych wcześniej prawnych ramach dobroczynności. Z tego powodu rolą Komisji nie jest dokonywanie ocen wartościujących cele lub przemysły przedstawiane przez poszczególne stowarzyszenia.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.