W Warszawie ma przejść marsz LGBT Kiyv Pride

Opublikowano: 13.06.2022 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1869

25 czerwca ma się odbyć w Warszawie „Kiyv Pride”, czyli wspólny marsz organizacji i aktywistów LGBT z Ukrainy i z Polski.

„Rosja odbiera nam domy, rodziny, przyjaciół i bliskich, ale nigdy nie odbierze nam wolności, prawa do istnienia i głosowania. 25 czerwca nie będziemy świętować. Chcemy zaapelować do całego świata: pomóżcie Ukrainie zwyciężyć! Pomóżcie Ukraińcom żyć swobodnie na swojej ziemi!” – wzywa międzynarodową społeczność Lenny Emson, prezes Kyiv Pride.

Inicjatywa spotkała się z krytyką ukraińskich żołnierzy, którzy nazywają wydarzenie „prowokacją organizacji LGBT”.

„To może stwarzać realne zagrożenie zakończenia lub zmniejszenia wsparcia Ukrainy ze strony konserwatywnego rządu polskiego w sferze humanitarnej, gospodarczej i wojskowej. Nie jest to więc tylko prowokacja, ale wręcz uszczerbek i zagrożenie dla ukraińskich interesów narodowych na arenie międzynarodowej. Uważamy, że takie intencje i działania bezpośrednio służą interesom Federacji Rosyjskiej, która obecnie wykorzystuje wszelkie możliwe środki w celu ograniczenia międzynarodowego poparcia dla Ukrainy, a przede wszystkim ze strony swoich głównych partnerów. Kyiv Pride w Warszawie bez wątpienia będzie postrzegane przez polskich rządzących jako ukraińska akcja antyrządowa” – podkreśliła ukraińska chrześcijańska organizacja społeczna „Wsi razom.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Queer.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

21

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Quasar 13.06.2022 15:43

  Uwaga, czy nie słyszeliście o zmianach w narracji nazistowskich ukraińskich batalionów, zdejmują z mundurów i kamizelek kuloodpornych oznaczenia typowo nazistowskie, i zakładają sodomistyczne LGBTQ

  https://odysee.com/@SaltyCracker:a/ukraine-unleashes-lgbtq2+-unicorn:c

  https://odysee.com/@TheAngryAmerican:e/ukraine's-unicorn-lgbtq-soldiers-head-to:4

  to naziści będą defilować w Polsce, jeśli polskie de b ile do tego dopuszczą, a później będzie drugi Wołyń

  “konserwatywnego rządu polskiego”, od kiedy totalnie skorumpowany żydo-socjalistyczny PiS uar nazywany jest “konserwatywnym”, a czasem nawet “narodowym” co za fałsz i błazenada

 2. AlbertW41 13.06.2022 23:23

  Juz kupilem popcorn i czekam na rowoj wydarzen. Pomieszanie z poplataniem ku mojej uciesze. Niech sie kloca przynajmniej przeslanie Putina jest jasne, walka z hitleryzmem i propagowanie tradycyjnej rodziny nie tej z PiS ale takiej jaka ja pamietam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.