Trwa panika z powodu rzekomych ataków wampirów

Opublikowano: 27.10.2017 | Kategorie: Paranauka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 833

Sytuacja w afrykańskim Malawi pozostaje bardzo napięta. Już od dwóch tygodni tamtejsi mieszkańcy organizują masowe polowania na wampirów, które rzekomo atakują ludzi i wysysają z nich krew. Nie pomagają oświadczenia lekarzy i władz oraz działania policji, która zmuszona jest zatrzymywać najbardziej agresywnych “łowców” zanim spirala nienawiści ogarnie całe państwo.

Od połowy października w południowej części Malawi, gdzie wśród mieszkańców panuje powszechna wiara w czary, zginęło już 9 osób. W zeszłym tygodniu przemoc dotarła do Blantyre, drugiego największego miasta w kraju, gdzie lokalna ludność zabiła dwie osoby oskarżone o wampiryzm – jedna z nich została obrzucona kamieniami i spalona żywcem, druga zginęła w wyniku ukamieniowania.

Medycy stale zaprzeczają istnieniu wampirów w Malawi, jednak tłumy ludzi najwyraźniej wpadły w zbiorowy amok, kontynuują poszukiwania i organizują nocne patrole. Obecna sytuacja w kraju zmusiła Organizację Narodów Zjednoczonych i Stany Zjednoczone do wycofania swoich dyplomatów do czasu ustabilizowania sytuacji a niektóre regiony Malawi zostały uznane za strefy no-go.

W przeciągu dwóch tygodni policja aresztowała 200 osób, które mogły brać udział w zabijaniu ludzi oskarżonych o wampiryzm. Wciąż nie wiadomo co zapoczątkowało tę histerię i choć wściekłe tłumy ludzi zabiły już 9 osób to w żadnym przypadku nie udało się potwierdzić, że zamordowani byli wampirami. Wiara w magię w połączeniu z bardzo niskim poziomem wiedzy i rozprzestrzenianiem plotek mogły w krótkim czasie wywołać nieuzasadniony strach, ale zapanowanie nad sytuacją i wyjaśnienie mieszkańcom, że wampiry nie istnieją i można rozejść się domów może okazać się bardzo trudne.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 28.10.2017 05:38

    No jak to wampiry nie istnieją? Właśnie na WM był artykuł o wampirach. Nawet mają stowarzyszenie 2 tyś. członków we Włoszech. Zatem istnieją. Myślę, że tłumaczenie że nie ma wampirów w tym biednym kraju afrykańskim, to tak jak w Europie tłumaczyć, że nie ma terrorystów. Nikt nie uwierzy. Tak samo tam, “skoro spalili 9 osób, to znaczy, że są wampiry. Jak to możliwe, że większość się myli?”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.