Saskatchewan staje po stronie rodziców ws. genderyzmu

Opublikowano: 24.08.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1136

Rząd Saskatchewan (prowincja w Kanadzie) wymaga obecnie, aby dzieci poniżej 16 roku życia uzyskały zgodę rodziców na zmianę nazywania lub zaimków w szkole.

Premier stanu Saskatchewan Scott Moe jest trzecim premierem, który broni praw rodzicielskich w obliczu szerzącego się genderyzmu w szkołach publicznych po premierach Nowego Brunszwiku Blaine Higgs i Manitoby Heather Stefanson. „Rodzice muszą być włączani we wszystkie ważne decyzje dotyczące ich dzieci” – stwierdził Moe.

Rząd stanu Saskatchewan nakłada również obowiązek, aby szkoły ujawniały rodzicom informacje na temat nauczania edukacji seksualnej i zapewniały im możliwość rezygnacji w przypadku ich dzieci.

Rząd zawiesza także w szkołach prowincji udział zewnętrznych organizacji w nauczaniu edukacji seksualnej, w tym Fundacji ARC i jej kontrowersyjny program SOGI 1 2 3. Tylko nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia z edukacji seksualnej w swoich klasach.

Na początku lata Saskatchewan zawiesił Planned Parenthood w szkołach w prowincji po tym, jak grupa udostępniła uczniom 9. klasy karty „Seks od AZ” o jednoznacznie seksualnym charakterze.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Ilustracja: ooceey (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.