98% banków centralnych zgadza się na CBDC i eliminację gotówki

Opublikowano: 30.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1881

Era gotówki dobiega końca, a wraz z nią nadejdzie koniec prywatności. Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) twierdzi, że 98 procent światowych banków centralnych zgodziło się na realizację długo oczekiwanego marzenia globalistów o społeczeństwie bezgotówkowym.

Większość banków centralnych, takich jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, to instytucje quasi-rządowe będące własnością prywatnych bankierów-miliarderów.

WEF nie jest pierwszym, który ujawnia plany globalistycznych elit, które od lat przygotowywały się na wyeliminowanie papierowych walut fiducjarnych. Jednak najnowszy raport wskazuje, że ten wielki plan jest już bardzo blisko realizacji i być może oczekuje jedynie na wydarzenie inicjujące – pewnego rodzaju wydarzenie Czarnego Łabędzia – przed przejściem na „cyfrową gotówkę”.

Jak po raz pierwszy doniósł „Slay News”, najnowszego odkrycia dokonano w nowym dokumencie WEF, w którym stwierdza się, że narody na całym świecie wkrótce zostaną „zmuszone” do przyjęcia cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC, zamiast tradycyjnych pieniędzy. W raporcie zatytułowanym „Modernizacja rynków finansowych za pomocą waluty cyfrowej banku centralnego” WEF stwierdza, że CBCD zastąpi wszystkie inne formy pieniądza, aby służyć jako pojedynczy globalny system waluty cyfrowej.

Logiczne jest, że kiedy petrodolar upadnie, wszystkie papierowe waluty z nim powiązane upadną jak domino. Wspominano o tym od wielu lat, a być może najjaśniejsza wskazówka pochodziła od ekonomistki dr Pippy Malmgren w marcu 2022 r., kiedy przemawiała na spotkaniu World Government Summit i powiedziała: „I powiem to śmiało, mamy zamiar porzucić tradycyjny system pieniądza i rachunkowości i wprowadzić nowy. A nową, nową księgowością będzie blockchain. A to oznacza cyfrowość. Oznacza to posiadanie niemal doskonałego zapisu każdej transakcji zachodzącej w gospodarce, co da nam znacznie większą przejrzystość tego, co się dzieje”.

Cyfrowa gotówka w ogóle nie jest gotówką. Jest nie tylko cyfrowa, ale także programowalna, co oznacza, że jakaś wyższa władza może ją włączać i wyłączać lub zaprogramować w taki sposób, aby można ją było wydawać tylko w niektórych sklepach lub w przypadku niektórych towarów i usług, a nie innych.

W raporcie WEF stwierdza się: „CeBM [pieniądz banku centralnego] jest idealny do transakcji o znaczeniu systemowym, pomimo pojawienia się alternatywnych instrumentów płatniczych. Hurtowa waluta cyfrowa banku centralnego (wCBDC) to forma CeBM, która może odblokować nowe modele gospodarcze i punkty integracji, które nie są dziś możliwe”. Raport koncentruje się na deklarowanym celu, jakim jest usprawnienie transakcji transgranicznych, ale chodzi o znacznie więcej.

Według WEF banki centralne przygotowują się do wdrożenia różnych form CBDC zaprojektowanych specjalnie do użytku przez różne instytucje z różnych powodów. Hurtowe CBDC będą wykorzystywane przez banki, rządy i korporacje międzynarodowe. Detaliczne CBDC będą zarezerwowane dla ogółu społeczeństwa.

Raport WEF potwierdza również to, co już wiedzieliśmy, że przejście na ten nowy system cyfrowy oznacza, że wszystkie aktywa fizyczne zostaną ostatecznie stokenizowane w ramach programu mającego przynieść elitom na Wall Street więcej miliardów zysków: „Tokenizacja aktywów polega na tworzeniu tokenów cyfrowych reprezentujących aktywa bazowe, takie jak nieruchomości, akcje, sztuka cyfrowa, własność intelektualna, a nawet gotówka. Tokenizacja jest kluczowym przypadkiem zastosowania blockchain, a niektóre szacunki wskazują, że do roku 2030 tokenizowane papiery wartościowe w [technologii księgi rozproszonej] DLT wyniosą 4–5 bilionów dolarów”.

Czyż nie brzmi to jak wspaniała zabawa? I jestem pewien, że nasi ukochani politycy ochronią nas przed tymi potworami, prawda?

Autorstwo: Rhoda Wilson
Źródło zagraniczne: Expose-News.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. emigrant001 30.04.2024 14:32

  clickbait ale temat warty uwagi

 2. RisaA 30.04.2024 16:01

  Czy ktoś wie, czy szwajcarski bank również chce wycofać gotówkę, którą emituje?

  Banki jakich państw stanowią pozostałe 2%?

  «Władze banku centralnego powtarzają już od dłuższego czasu, że cyfrowy frank nie będzie dostępny dla mieszkańców Szwajcarii.»

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/CBDC-w-Szwajcarii-SNB-ma-swoj-pomysl-na-cyfrowa-walute-8567368.html

 3. Katana 30.04.2024 16:14

  RisaA.
  Bank szwajcarski przejdzie przez te zawieruchy dobrze. Nie wycofają ale pokryją gotówkę złotem.
  Wedle wizji Krzysztofa Jackowskiego.

 4. rici 30.04.2024 18:13

  Pozostale 2 % to banki ktore nie naleza do FED.
  A FED to prywatna firma-bank. NBP juz w 1926 roku zostal sprzedany FED przez Pilsudzkiego.

 5. Katana 30.04.2024 18:24

  S. Nie Z.

 6. Katarzyna TG 30.04.2024 18:31

  > NBP juz w 1926 roku zostal sprzedany

  Przed wojną był Bank Polski nie NBP a poza tym te 98% to tylko myślenie życzeniowe odklejeńców z WEF. Ostatecznie każdy z nich ma coś do stracenia w przeciwieństwie do ludzi którym odbiera się życie.

 7. Katana 30.04.2024 19:02

  “Ostatecznie każdy z nich”… musi w jakimś sensie żyć normalnie.
  Zgadza się. 🙂

 8. RisaA 01.05.2024 11:46

  > Pozostale 2 % to banki ktore nie naleza do FED.
  A FED to prywatna firma-bank. NBP juz w 1926 roku zostal sprzedany FED przez Pilsudzkiego.

  Gdzie mogę znaleźć listę banków należących do FED i sprzedanych FED?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.