Aktywiści klimatyczni przykleili się do pasa startowego

Opublikowano: 20.05.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1497

Spory chaos zapanował 18 maja na lotnisku w Monachium, które na kilka godzin musiało wstrzymać przyloty i odloty. Sześcioro aktywistów klimatycznych przedarło się przez płot i przykleiło do płyty lotniska.

Dosyć brawurową akcję w Monachium przeprowadzili aktywiści z grupy Letzte Generation (Ostatnie Pokolenie). Sześcioro kobiet i mężczyzn przedarło się przez płot bezpieczeństwa i zdołało dostać się na płytę lotniska. Tam aktywiści przykleili się do dróg prowadzących do pasa startowego, uniemożliwiając tym samym ruch samolotów po płycie. Port lotniczy w Monachium nie miał zatem wyjścia i musiał wstrzymać na kilka godzin wszystkie przyloty i wyloty. Całą sytuację w bardzo ostrych słowach skomentowała niemiecka Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser: „Takie przestępcze działania zagrażają ruchowi lotniczemu i szkodzą ochronie klimatu, ponieważ powodują jedynie brak zrozumienia i złość” – napisała minister na portalu „X”.

Aktywiści z Letzte Generation opublikowali na platformie „X” wiadomość, wyjaśniając, dlaczego w sobotę przeprowadzili akcję na lotnisku w Monachium. Protest miał bowiem pokazać, że rząd niemiecki nie robi wystarczająco dużo, by zapobiec katastrofie klimatycznej. A już na pewno „bagatelizuje” negatywny wpływ latania na środowisko. Natomiast, jak przypominają protestujący, transport lotniczy jest najbardziej szkodliwą dla środowiska branżą transportu na świecie.

Działania ze strony aktywistów klimatycznych zostały też bardzo ostro skrytykowane przez dyrektora generalnego Niemieckiego Stowarzyszenia Portów Lotniczych Ralpha Beisela. „Naruszenie obszaru chronionego w porcie lotniczym nie jest błahym wykroczeniem. Ponad setkom tysięcy pasażerów uniemożliwiono spokojny i punktualny początek wakacji” – zaznaczył.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 20.05.2024 15:52

  Może lotnisko wyliczy straty na 6 mln € a sąd przyklepie wyrok tak, żeby ekoświry spłacały tą sumę do końca swego bezwartościowego życia.

 2. RisaA 20.05.2024 16:40

  Niech się w końcu przykleją Cyjanopanem lub Kropelką do tej jezdni. Tylko niech im ktoś da litr tego kleju. Potem zamknąć ulicę i zapomnieć i nie próboweać odklejać – przecież sami to zrobili więc wyrazili zgodę na pozostanie przyklejonymi.

  Globaliści nie widzą żadnego zagrożenia klimatycznego – codziennie latają odrzutowcami jednoosobowo. To znaczy, że nie ma żadnego zagrożenia.

  Czy teraz ktoś tych Ostatnich Kretynów™ ukarze za straty finansowe (odszkodowania) klientów i linii lotniczych?

  Przyklejcie się Kretyni™ w Davos – tam zacznijcie, jeżeli naprawdę na sercu macie planetę!!!

 3. Katarzyna TG 20.05.2024 17:07

  Ogrodzić parawanem tak żeby media nie miały dostępu i nie interweniować. Wtedy klejenie się skończy. Tym płatnym atencjuszom i atencjuszkom chodzi tylko o “setkę” w ogólnokrajowych TV.

 4. Stanlley 21.05.2024 09:21

  ciekawe kto ich tam wpuścił… w okolicach lotniska Fryderyka Szopena, na Okęciu wystarczy za blisko podejść do ogrodzenia i zjawia się ochrona…. nie ma opcji by ktoś przypadkiem się wdarł… no a u Niemców?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.