POLSA członkiem Międzynarodowej Federacji Astronautycznej

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z kraju, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1948

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) została przyjęta do Międzynarodowej Federacji Astronautycznej podczas trwającego właśnie kongresu w Bremie – poinformowała we wtorek POLSA w przesłanej PAP informacji prasowej.

Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (International Astronautical Federation, IAF) jest organizacją pozarządową skupiającą 165 członków – instytucji narodowych zainteresowanych technikami kosmicznymi i rakietowymi, w tym wszystkie najważniejsze światowe agencje kosmiczne. IAF jest organizatorem corocznego Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (International Astronautical Congress, IAC) – najważniejszej międzynarodowej imprezy branży kosmicznej przyciągającej od lat decydentów ze światowego sektora kosmicznego, w tym liczne grono przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych oraz przedstawicieli agencji rządowych, związków pracodawców i innych instytucji działających w tym sektorze.

Jak wyjaśniono w komunikacie, członkowstwo w IAF – oprócz zapewnienia preferencyjnych warunków finansowych udziału w kongresie IAC – zapewnia także dostęp do dokumentów i merytorycznych opracowań przygotowywanych przez tę organizację oraz umożliwia uczestnictwo w pracach organów federacji.

“Udział w corocznym Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym to wyjątkowa szansa na szeroką promocję dorobku i potencjału polskiego sektora kosmicznego na arenie międzynarodowej. Taka promocja jest naszym podmiotom bardzo potrzebna, aby mogły one zaistnieć w międzynarodowej świadomości jako sprawni i konkurencyjni dostawcy produktów dla sektora kosmicznego” – podkreślił prezes POLSY, dr hab. Grzegorz Brona, cytowany w komunikacie. “Członkostwo Polskiej Agencji Kosmicznej w Międzynarodowej Federacji Astronautycznej może takie działania ułatwić. Będzie też istotne w kontekście nawiązywania bądź pogłębiania naszej współpracy z narodowymi agencjami kosmicznymi” – dodał.

POLSA złożyła wniosek o akces do Międzynarodowej Federacji Astronautycznej w listopadzie 2017 r. Oficjalne przyjęcie agencji do IAF miało miejsce w miniony poniedziałek, 1 października, pierwszego dnia Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego, który odbywa się w Bremie. Podczas inauguracyjnej sesji Zgromadzenia Ogólnego IAF ogłoszono decyzję o członkostwie Polskiej Agencji Kosmicznej w IAF, zaś prezes Brona krótko przedstawił działalność agencji, z naciskiem na jej najważniejsze zadanie, którym jest opracowanie Krajowego Programu Kosmicznego, przypomniał główne cele Polskiej Strategii Kosmicznej i podsumował dorobek krajowego sektora kosmicznego.

W czasie trwania IAC 2018 dr Brona weźmie też udział w zaplanowanym na piątek Zgromadzeniu Ogólnym IAF. Jako reprezentant organizacji członkowskiej będzie uczestniczył m.in. w głosowaniach dotyczących wyboru lokalizacji kongresu w 2021 r.

Źródło: NaukawPolsce.PAP.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Xman
Użytkownik
Xman

Świetnie. Jestem zdania że jeśli PIS będzie rządził przez dłuższy czas to nasz kraj na prawdę osiągnie duże sukcesy na wielu polach.

Aida
Użytkownik

hahahaha. jasne

realista
Użytkownik

na polach minowych w szczególności ;)… .. .

major
Użytkownik
major

@Xman 03.10.2018 14:25
Widzę, że na tym forum są ludzie, którym zależy na Polsce i którzy pokładają nadzieję w jedynej jak dotąd opcji politycznej, która takie nadzieje Polsce daje. Brawo Xman!
A przy okazji proponuje poczytać artykuł o “naszych przyjaciołach” zza Odry:

https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/5939-niemiecki-sad-najwyzszy-uznal-ze-mozna-bezkarnie-pomawiac-polske-i-polakow-o-niemieckie-zbrodnie

Aida
Użytkownik

Jak to mówią “nadzieja matką głupich”.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

major jakże głupio wam będzie kiedy okaże sie że zostaliście wydymani jak solidarność po okrągłym stole:). I obudzimy sie kiedyś rano w kraju o innej nazwie, z dwoma językami urzędowymi.
Przy okazji zwrócę uwagę na logo POLSA.