Ikea wspomoże mniejszości seksualne wśród uchodźców

Opublikowano: 16.08.2019 | Kategorie: Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 224

Szwedzka firma Ikea nie zamierza poprzestawać na wspieraniu demonstracji organizowanych przez mniejszości seksualne całej Europie, dlatego rozpoczyna współpracę z agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców. Zyski ze sprzedaży tęczowych toreb w sklepach tej sieci mają być więc przekazywane na potrzeby uchodźców prześladowanych ze względu na swoją orientację.

Torby w kolorze tęczy używanej przez środowiska LGBT mają pojawić się we wszystkich szwedzkich domach towarowych, które kontrolowane są przez koncern Ikea. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży mają trafić następnie do działającego przy ONZ urzędu Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców, aby ten mógł następnie pomagać dzięki nim zboczeńcom uciekającym ze swoich państw.

Szwedzki koncern w swoim oświadczeniu podkreślił, że „stanie w obronie prawa każdej osoby do bycia sobą jest oczywistością, ale niestety nie wszędzie”, dlatego też zmienić ten stan rzeczy może najlepiej sprzedający się produkt firmy. Zdaniem Ikei przedstawiciele mniejszości seksualnych „na co dzień padają ofiarami dyskryminacji, przemocy i gróźb ma całym świecie, stąd ONZ może poprawić ich sytuację dzięki większej ilości dostępnych funduszy na ten cel.

Na podstawie: Friatider.se
Zdjęcie: mastrminda (CC0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o