Google pracuje nad biometryczną inteligentną kartą debetową

Opublikowano: 03.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 461

Google pracuje nad wirtualnymi kartami debetowymi połączonymi z kontem bankowym i z aplikacją do szybkich zakupów online, transakcji dokonamy za pomocą karty lub telefonu, informacje podał portal TechCrunch.

Firma będzie szukać partnerstw z bankami i będzie brandować karty z nazwami partnerów.

​Google pracuje nad opracowaniem produktu, który konkurowałby z kartą Apple Card, ponieważ rozszerzyłby rozwój biznesu i zapewniłby więcej możliwości fintech.

„Badamy, w jaki sposób możemy współpracować z bankami i kasami kredytowymi w Stanach Zjednoczonych, aby oferować inteligentne konta za pośrednictwem Google Pay… Naszymi głównymi partnerami są dzisiaj Citi i Federalna Unia Kredytowa Stanford, nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej szczegółów w nadchodzących miesiącach ”, powiedział przedstawiciel Google w oświadczeniu wydanym dla Wall Street Journal.

Zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez TechCrunch karta chipowa znajduje się w sieci Visa. Pozwala użytkownikom przesyłać pieniądze ze swojego konta bankowego i ma dla bezpieczeństwa zarówno rozpoznawanie kodu PIN, jak i odcisku palca.

Karta fizyczna obsługuje płatności zbliżeniowe, a wirtualna karta w telefonie obsługuje również płatności mobilne Bluetooth. Proces jest przejrzysty, użytkownicy mają wgląd w swoje transakcje, lokalizacje, w których dokonano zakupów, a nawet mogą zablokować kartę w przypadku zgubienia lub zresetować ją w przypadku włamania.

W ramach kontroli prywatności użytkownicy mogą wybrać, jakie dane udostępniają Google.

Karta Apple została wydana latem ubiegłego roku i wykorzystuje uwierzytelnianie biometryczne do zabezpieczenia płatności online

Źródło oryginalne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.