Kobieta przywiozła martwego mężczyznę do banku po pożyczkę

Opublikowano: 18.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3360

Kobieta przywiozła na wózku inwalidzkim martwego mężczyznę do banku, gdzie próbowała go „nakłonić” do wzięcia pożyczki na 2000 funtów (artykuł ze strony brytyjskiej Polonii, zapewne przeliczono brazylijskie reale na funty i zaokrąglono — przypis WM).

Brazylijska policja aresztowała kobietę, która zabrała martwego mężczyznę na wózku inwalidzkim do banku, gdzie próbowała go „nakłonić” do podpisania umowy dotyczącej pożyczki na 2000 funtów. Gdy pracownicy banku zobaczyli nieprzytomnego mężczyznę na wózku inwalidzkim, nabrali podejrzeń i wezwali pogotowie wraz z policją. Kobieta do momentu przyjazdu funkcjonariuszy nie porzuciła starań o pożyczkę. Trzymając w pozycji pionowej głowę martwego emeryta, mówiła: „Wujku, słuchasz? Musisz to podpisać. Nie mogę podpisać za ciebie”.

Sanitariusze, gdy dotarli do oddziału banku w zachodniej części Rio de Janeiro, stwierdzili, że 68-letni Paulo Roberto Braga zmarł kilka godzin wcześniej.

Aresztowana kobieta twierdziła, że jest siostrzenicą 68-latka i opiekuje się nim.

Pracownicy banku sprawdzili nagrania z kamer CCTV umieszczonych na zewnątrz banku i w środku budynku, aby sprawdzić, czy kobieta działała sama, czy ze wspólnikami.

Wyniki sekcji zwłok 68-letniego mężczyzny pozwolą ustalić przyczynę jego śmierci.

Na nagraniu opublikowanym przez brazylijską prasę można zobaczyć, jak kobieta mówi swojemu rzekomemu wujkowi w banku, aby mocno chwycił długopis, gdy włożyła mu go między palce. Później zachęcała martwego mężczyznę do podpisania kartki papieru leżącej przed nim na biurku obok dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Gdy głowa zmarłego mężczyzny zaczęła opadać, kobieta chwyciła ją ręką z tyłu za szyję. Wtedy pracownik banku powiedział: „Nie sądzę, żeby to było legalne. On nie wygląda dobrze. Jest bardzo blady”.

Po tej uwadze kobieta powiedziała: „On taki jest”. Po czym zwróciła się do zmarłego: „Jeśli nie czujesz się dobrze, mogę cię zabrać do szpitala. Chcesz znowu wrócić do szpitala?”.

Po aresztowaniu kobiety, szef policji Fabio Luiz potwierdził, że gdy przewieziono 68-latka do banku, już nie żył. „Dochodzenie ma na celu ustalenie tożsamości pozostałych członków rodziny oraz tego, czy mężczyzna żył w momencie, gdy ustalano pożyczkę wcześniej” – powiedział policjant.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Katarzyna TG 18.04.2024 17:48

  Nie żebym się czepiała ale walutą Brazylii chyba jednak nie są funty 😀

 2. emigrant001 18.04.2024 18:53

  może to był angielski oddział:)
  brazylijskiego banku:)

 3. Admin WM 19.04.2024 07:46

  Artykuł pochodzi ze strony brytyjskiej Polonii. Zapewne autor przeliczył brazylijskie reale na funty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.