Bank podnosi opłaty, ale tylko Polakom

Opublikowano: 26.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3606

Od kwietnia mBank podwyższy stare i wprowadzi nowe opłaty, w ten sposób starając się zniechęcić swoich klientów do posługiwania się gotówką. Internauci szybko zauważyli, że bank będzie zabierał więcej pieniędzy Polakom, natomiast Ukraińcy przybyli do Polski po lutym 2022 roku nie zostaną objęci nowymi stawkami.

Wprowadzenie zmian w cenniku mBanku oficjalnie tłumaczone jest wzrostem cen towarów i usług. Podwyżki obejmują głównie wszelkie czynności związane z wypłatą gotówki. W czerwcu bank zacznie z kolei pobierać opłaty za wypłacanie pieniędzy z bankomatu przy użyciu BLIK-a.

Wypowiadający się dla portalu Money.pl Michał Sobolewski z Domu Maklerskiego BOŚ uważa, że podwyżki opłat są związane ze wzrostu kosztów obsługi gotówki. Banki starają się w związku z tym zniechęcać klientów do korzystania z papierowego pieniądza.

Internauci są oburzeni zmianami nie tylko z powodu podwyżki opłat. Zauważają, że nowy cennik nie będzie obowiązywał obywateli Ukrainy, posiadających eKonto osobiste UA. Przedstawiciele mBanku twierdzą, że stosują się w tej sprawie do zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego, która w marcu 2022 roku zaleciła, aby nie pobierać opłat od uchodźców.

Na podstawie: WP.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. radical3dom 26.03.2024 12:51

  Polecam przenieść konta do innych banków takich nie biorących prowizji. np. NEST bank. A tych ukrofili zostawic z torbami!!

 2. emigrant001 26.03.2024 16:17

  Sporo “uchodźców” jeździ Teslą i pobiera zasiłki uchodźcze:) z waszych bida podatków:)

 3. replikant3d 26.03.2024 17:50

  Co chcecie? Przecież ,,słudzy narodu Ukraińskiego,, mają im służyć, wszak to drugi ,,naród wybrany,,……przez globalistów!

 4. Katana 26.03.2024 18:02

  Każdy diabeł ma nad sobą gorszego diabła.
  To Bóg wybiera sobie ludzi a nie diabeł. Mimo iż ludzie wybierają diabła.
  Ten nikogo nie szanuje. Służą mu do tego do czego Tobie papier w kiblu.

 5. Szwęda 26.03.2024 18:13

  Ten bank przekręt jeszcze w ogóle istnieje, już dawno było słychać o jego przeginaniu, to że istnieje świadczy o tym, że naprawdę mamy do cna przeprane mózgowo społeczeństwo!

 6. Dobroca 26.03.2024 19:02

  Szacunek dla mBanku. Za to, jest konsekwentny w polityce zaprowadzania Ukropolinu. I za to, że doskonale rozumie, iż 5 Polaków sobie pokrzyczy w internecie, a pozostałe 27.995 twardo przyjmie kolejne obciążenie – jak to się potocznie mawia – na klatę.

 7. kufel10 26.03.2024 20:48

  To jest niemiecka firma, tak jak lidl, aldi, łopel, czego się spodziewasz jeden z drugim skoro głosujesz na ryżego raracza i kupujesz dałnuny w lildu podjeżdżając passatem lizingowanym w mbanku? Ano to spodziewaj się coraz większych represji ze strony helmuta, który zrobił z ciebie pucybuta.

 8. rozrabiaka 26.03.2024 20:52

  W 1929 roku rodzina Opla sprzedała większościowy pakiet akcji amerykańskiemu koncernowi motoryzacyjnemu General Motors za kwotę 33,362 mln USD.
  Danone firma francuska

 9. Katarzyna TG 26.03.2024 23:04

  > Polecam przenieść konta do innych banków takich nie biorących prowizji. np. NEST bank.

  Dopiero co widziałam na twitterze info że Nest Bank zablokował komuś konto po wpłaceniu wpłatomatem 8 tysięcy złotych w gotówce na własne konto. Tak, zablokował konto żądając wyjaśnień.

 10. kufel10 26.03.2024 23:32

  Tak Denisie, z prawej rączki do lewej rączki, zgadnij gdzie jest złota kula. A ten francuz ma pół kuśki czy całą?

 11. chaldejczyk 26.03.2024 23:36

  Polecam CitiBank, wsio za darmo, jest kantor etc.
  Ewentualnie VWBank

 12. kufel10 27.03.2024 05:21

  Citi miał dawniej słabe oferty lokat, millenium obecnie dobrze wychodzi tylko trochę toporny, mbank jest przyjemny pod kątem obsługi klienta do jakichś podstawowych płatności. A najlepsza gotówka w kieszeni. ING pytało o pochodzenie pieniędzy i chyba blokowało konta więc znajomi porezygnowali, w millenium przy wpłacie gotówkowej ćwierć balona pytali mnie o pochodzenie, powiedziałem że finansowanie terroryzmu, odmówili przyjęcia, musiałem zmienić żarcik na sprzedaż samochodu – przyjęli. Ogólnie zaczyna się akcja z tym pochodzeniem $ i blokują konta. Tak jak było powiedziane – będzie dwóch pracodawców – korpo i państwo. Kantor najlepiej zewnętrzny, np walutomat.

 13. Admin WM 27.03.2024 06:39

  @Katarzyna TG, kufel10

  To nie wina polityki Nest Banku czy ING, tylko przepisów rządowych. Każdy bank ma obowiązek domagać się informacji, skąd pochodzą pieniądze, jeśli przekroczony zostanie limit wpłaty gotówki. Rzekomo w celu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, ale tak naprawdę rządzący chcą o tym wiedzieć, by te dane wykorzystać do walki z gotówką. Dlatego jeśli musicie wpłacać we wpłatomacie — to najlepiej kilka razy małymi porcjami. Czy ktoś z Was zna kwotę limitu dla komunikatu inwigilacyjnego?

  Mam w NestBanku konto od kilku lat i w tym czasie tylko jedną rzecz pogorszyli – kiedyś można było wypłacać pieniądze za darmo ze wszystkich bankomatów, a teraz tylko z Euronetu, co utrudnia mi życia, bo w moim mieście są tylko dwa takie bankomaty i za każdym razem to 30-minutowa wyprawa zagrożona ryzykiem, że może w bankomacie zabraknąć gotówki, albo że jest chwilowo nieczynny.

  Najgorszy bank na rynku to chyba mBank, od czasu gdy został przejęty. Mam w nim do dziś stare konto, bo niektórzy darczyńcy wciąż na nie wpłacają darowizny dla WM. Co chwilę zmieniają regulaminy, pogarszają warunki, podwyższają opłaty i coraz bardziej utrudniają dostęp do gotówki. No i te ciągłe oszustwa z kartami do bankomatu. Zmieniają regulamin, że od dziś karty bez opłat, a za kilka miesięcy, zmieniają regulamin i wprowadzają opłaty, jeśli nie wyrobisz limitu płatności kartą, a jak ci się nie podoba zmiana w regulaminie, to masz prawo wypowiedzieć kartę. Trzy razy się na ten trik mBanku nabrałem i więcej kart płatniczych od nich nie chcę.

 14. rozrabiaka 27.03.2024 10:06

  Denis rozrabiaka to taka Bajka puszczana w Polsce na początku lat 90.

 15. chaldejczyk 27.03.2024 13:07

  Mam konta w Citi, Millenium, VWBank, PKO SA i Nest.

  ——————-
  Co innego bezpłatny bank a co innego dobre lokaty.
  ——————

  Citi jest bezpłatny ale historia operacji 1,5 roku, wpisujemy całe hasło

  VWBank w Polsce wsio darmowe, wpisujemy całe hasło

  Milenium (warunki bezpłatności), dostęp do historii operacji 1 rok, całe hasło + PIN

  PKO SA (warunki bezpłatności), opłata za SMS, hasło wybrane znaki

  Nest (darmowy w Polsce) – opłaty za bankomaty inne niż Euronet, historia operacji 1 rok, brak zaufanego odbiorcy, wpisujemy całe hasło, nie polecam

  ———————-
  Byłem jeszcze w Mbank, Santander, Paribas, PKO BP, Alior – ciągłe żonglowanie opłatami, obce bankomaty płatne lub nieciekawe (dla mnie) warunki bezpłatności

 16. Katarzyna TG 27.03.2024 16:48

  @Admin WM

  Bank powołuje się na “ustawę z dnia 1 marca 2108 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu” – dziwne że wtedy nie dochodziło do takich sytuacji? A dziś blokują zwykłym ludziom konta a członkowie PE przekazują sobie walizki euro i gdzie wtedy są banki??

  Myślę że nie ma co bronić piesków globalizmu z sektora bankowego bo gołym okiem widać jak bardzo to wszystko przyspiesza i do czego zmierza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.