Francuzi masowo protestują przeciw przepustkom sanitarnym

Opublikowano: 15.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1761

W demonstracjach przeciwko przepustkom sanitarnym w różnych miastach Francji wzięło udział ok. 214 tysięcy osób, z czego prawie 14 tysięcy w Paryżu – relacjonuje telewizja BFM, powołując się na dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Francji.

Odnotowano, że w całym kraju w sobotnich demonstracjach wzięło udział 214 845 osób. Liczba ta spadła po raz pierwszy od czasu, gdy protesty przeciwko przepustkom sanitarnym rozpoczęły się w kraju i trwają już piąty weekend z rzędu. Na akcjach, które miały miejsce w Paryżu, zgromadziło się 13 900 przeciwników przepustek sanitarnych. W sobotę we Francji odbyło się łącznie 217 akcji. Podczas demonstracji aresztowano 11 osób, a jeden policjant został lekko ranny. W stolicy Francji odbyły się trzy demonstracje przeciwko przepustkom sanitarnym.

Liczna akcja protestacyjna, zorganizowana przez zwolenników ruchu Żółtych Kamizelek, rozpoczęła się po godzinie 13:00 ze stacji Port-Dore w 12. dzielnicy Paryża. Przemarsz, powstrzymywany ze wszystkich stron kordonami policji i żandarmów, trwał cztery godziny. Akcja przebiegała spokojnie, nie doszło do gwałtownych starć między jej uczestnikami a funkcjonariuszami organów ścigania, policji udało się powstrzymywać tłum. Marsz dotarł do końcowego punktu trasy – Place de Clichy – około godziny 17.00, potem odbył się wiec, po krótkim czasie tłum zaczął się rozchodzić.

Według francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w minioną sobotę w demonstracjach w całym kraju wzięło udział 237 tysięcy osób, z czego 17 tysięcy w Paryżu.

W miniony czwartek francuska Rada Konstytucyjna poparła rozszerzenie przepustki sanitarnej, która wymaga szczepień lub negatywnego testu na koronawirusa podczas odwiedzania kawiarni, restauracji i dużych centrów handlowych, a także podróżowania samolotami i pociągami. Rozszerzona przepustka sanitarna zaczęła obowiązywać 9 sierpnia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.