Centra handlowe w Izraelu tylko dla „zaszczepionych” z opaską

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1736

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zarządziło bardziej radykalną segregacją sanitarną w Izraelu. Jedynie zaszczepieni Żydzi ze specjalnymi opaskami będą mogli skorzystać np. z centrów handlowych.

Od piątku Żydzi będą mogli wejść do centrów handlowych tylko wtedy, gdy zostaną w pełni zaszczepieni lub będą ozdrowieńcami z zakażenia koronawirusem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Tak zdecydował we wtorek premier Izraela – Naftali Bennett.

Na spotkaniu z ministrem zdrowia Nitzanem Horowitzem oraz pracownikami służby zdrowia podjęto decyzję, że tzw. „zielona przepustka” (czyli paszport covidowy) będzie miał zastosowanie we wszystkich zamkniętych przestrzeniach komercyjnych o powierzchni powyżej 10 000 metrów kwadratowych.

Przy wejściu do tych obiektów „zielona przepustka” danej osoby zostanie zeskanowana przez pracowników ochrony. Jeśli będzie ważna, otrzyma kolorową opaskę, aby wejść do kompleksu i poruszać się. Kolor opaski będzie się zmieniał codziennie, aby nie dochodziło do tworzenia podróbek.

Opaski będą miały formę bransoletek – takich jakie dostaje się np. w klubach lub na pływalniach. W Internecie wrze – wiele osób uważa pomysł znakowania Żydów za niesmaczny ze względów historycznych. Kojarzy się z segregacją rasową w III Rzeszy.

W Polsce też są zwolennicy zamordyzmu. Ostatnio podobny pomysł zachwalała posłanka PiS Anna Milczanowska.

Na podstawie: The Jerusalem Post
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 18.12.2021 15:04

    Historia kolem się toczy. I tak po 80 latach ponownie Żydzi podlegają segregacji. Tym razem rola Nazistów przypadła elitom finansowym. Już tak tym razem bez krygowania się.

  2. cacor 18.12.2021 23:47

    Opaski z gwiazdą czy bez ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.