Zajęcia w ośrodku kultury tylko dla dzieci „szczepionych”

Opublikowano: 22.02.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2151

Centra kultury w Ottawie (Kanada) wprowadzają wymogi dotyczące szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Na programy prowadzone przez niektóre ośrodki mogą być zapisywane tylko dzieci, które zostały zaszczepione dwoma dawkami – dotyczy to dzieci powyżej 5 roku życia. Jeśli chodzi o dorosłych, to wymagana jest trzecia dawka.

W ośrodkach kultury Glebe and Ottawa South oraz Dovercourt Recreation Centre wymóg okazania dowodu szczepienia w przypadku dzieci urodzonych przed 2016 rokiem dotyczy zapisów do klubów zajęć pozaszkolnych, klubów śniadaniowych, zajęć ze sztuki, nauki tańca, a także obozów marcowych i letnich. Na stronie Old Ottawa South Community Association można przeczytać, że weryfikacja statusu szczepiennego nastąpi na pierwszych zajęciach. Trzeba będzie okazać dowód szczepienia dziecka w wieku od 5 do 17 lat wraz z dowodem tożsamości dziecka. Ottawa South Community Centre od 1 marca będzie wymagać też trzeciej dawki od wszystkich dorosłych.

Ośrodek Dovercourt informuje, że uwzględniane będą tylko zwolnienia ze szczepień z powodów medycznych. Osoby ze zwolnieniem lekarskim będą musiały jednak na własny koszt co dwa tygodnie wykonywać test w kierunku COVID-19.

Mimo że prowincja nie wymaga szczepień dzieci, Glebe Neighbourhood Activities Group, która prowadzi Glebe Community Centre, twierdzi, że „zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, klientów, personelu i rodzin jest sprawą priorytetową. Jesteśmy małą organizacją z ograniczoną liczbą personelu i nie jesteśmy przygotowani na braki kadrowe i pojawienie się ogniska koronawirusa w naszym ośrodku”.

Wszystkie prowincje w Kanadzie wprowadziły system paszportów szczepiennych, ale żadna nie zdecydowała się na nałożenie obowiązku szczepień na dzieci w wieku 5–11 lat.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 22.02.2022 22:09

    Kanada to faszystowski,zamordystyczny,patogeniczny kraj w którym mieszkańcy traktowani są jak zwierzęta a ,,premier” to kolejny Hitler.

  2. Krisnow 23.02.2022 12:03

    KANADYJSCY FASZYŚCI ;/;/;/ TEN ICH LALUŚ W KRAWACIE KIEDYŚ ZA TO BEKNIE ;/;/;

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.