Ameryka potępia Rosję za projekt ustawy o zakazie propagandy LGBT

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 675

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej zaakceptowała w drugim czytaniu projekt ustawy zakazujący „propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Rozpowszechnianie treści związanych z ruchem mniejszości seksualnych będzie więc niemal całkowicie nielegalne. Decyzja rosyjskich parlamentarzystów została skrytykowana przez Stany Zjednoczone, wzywające Rosję do wycofania się z tego pomysłu.

Projekt ustawy o „zakazie propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych” został zgłoszony w parlamencie w ubiegłym miesiącu, a podpisało się pod nim ponad 400 deputowanych. Pod koniec października został on przyjęty w pierwszym czytaniu, natomiast teraz rosyjscy posłowie poparli go również w drugim czytaniu.

Nowe prawo rozszerza regulacje przyjęte przez Dumę Państwową w 2013 roku. Wówczas przegłosowano zakaz propagowania LGBT wśród osób nieletnich, zaś teraz nie można byłoby rozpowszechniać podobnych materiałów także wśród dorosłych. Dodatkowo niezgodne z prawem miałoby być samo informowanie o zmianie płci przez osoby poniżej 18. roku życia.

Ogółem rozwiązania zaproponowane przez rosyjskich posłów prowadzą do zakazu reklam, informacji medialnych, książek, filmów i spektakli teatralnych mogących propagować poglądy ruchów mniejszości seksualnych. Za złamanie prawa grozić będą grzywny w wysokości od 100 tys. do nawet 2 mln rubli, czyli w przeliczeniu od 1660 do nawet 33 tys. dolarów amerykańskich.

Komisje Dumy Państwowej wciąż przyjmują poprawki do nowego prawa. Dyskusje w rosyjskim parlamencie dotyczą między innymi wątpliwości dotyczących przekazów medialnych, a także gier komputerowych. Najprawdopodobniej w tym ostatnim przypadku przygotowane zostaną odrębne regulacje.

Procedowanie zakazu propagandy LGBT przez Rosję potępiły Stany Zjednoczone. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wezwał rosyjskich posłów do wycofania się z tej propozycji, uznając je za „cios w wolność słowa i prawa LGBTQI+ w Rosji”.

Na podstawie: ABCNews.go.com, TheMoscowTimes.com
Źródło: Autonom.pl

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. X3na 24.11.2022 23:54

    Jak ma się ta 3.1416erdoła do faktu, że w Rosji idzie się siedzieć chyba na 15 lat, za nazwanie inwazji Rosji na Ukrainę – wojną? Takich 3.1416erdół znajdziesz tam od groma, ale powinniśmy się skupić na tym co jest istotne.

    W temacie wskażę tylko, że Ukraina również nie toleruje osób LGBT. Tak więc jest to domena wschodniego bloku, że są nietolerancyjni wobec mniejszości. Żadna nowość… Żaden news.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.