Z powodu oburzenia usunięto reklamę eutanazji

Opublikowano: 04.12.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2143

Po powszechnym oburzeniu kanadyjski sprzedawca odzieży Simons przerwał kontrowersyjną kampanię reklamową promującą eutanazję.

https://www.youtube.com/watch?v=NeGaiuQsaKg

Firma odzieżowa Simons z Quebecu usunęła kontrowersyjną kampanię reklamową „Wszystko jest pięknem” – towarzyszący jej film zawierał tytuł „Najpiękniejsze wyjście” – po tym, jak spotkała się z licznymi oskarżeniami, że reklama promuje tzw. wspomagane samobójstwo.

Kampania, która rozpoczęła się pod koniec października, przez cały listopad budziła kontrowersje w mediach społecznościowych. Od 1 grudnia reklamy nie są już wyświetlane na oficjalnej stronie internetowej firmy ani na stronie YouTube.

Kampania reklamowa przedstawiała historię 37-letniej kobiety z Kolumbii Brytyjskiej, Jennyfer Hatch, która 23 października zdecydowała się na samobójstwo wspomagane przez lekarza z powodu chronicznego bólu, którego doświadczała z powodu zespołu Ehlersa-Danlosa.

Firma twierdziła, że ​​intencją filmu było, aby był „inspiracją”, a dyrektor generalny Peter Simons stwierdził: „Naprawdę czuliśmy – po wszystkim, przez co przeszliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat i przez co wszyscy przeszli – aby zrobić projekt, który jest mniej zorientowany komercyjnie, a bardziej skoncentrowany na inspiracji i wartościach, które są nam drogie”.

Reagując na oświadczenie Simonsa, Jonathon Van Maren z portalu „LifeSite News” żartował: „Jedną z tych wartości najwyraźniej jest wspomagane samobójstwo”.

Podczas gdy politycy w dużej mierze milczeli pomimo oburzenia ze strony opinii publicznej, lider Partii Ludowej Kanady, Maxime Bernier, przeszedł do ofensywy, nazywając reklamę i szerzej ruch eutanazji „kultem śmierci”.

W wyniku tej postawy Berniera wielu Kanadyjczyków skorzystało z mediów społecznościowych, aby podziękować politykowi za rolę, jaką odegrał w skłonieniu Simonsa do odwołania kampanii.

Jak donosi „LifeSite News”, odkąd eutanazja stała się legalna w 2016 r., w Kanadzie gwałtownie wzrosła liczba jej przypadków, a konsekwentne wysiłki zostały pomyślnie podjęte w celu dalszego rozszerzenia zakresu śmiertelnej praktyki.

W 2021 r. rząd federalny premiera Justina Trudeau uchwalił ustawę C-7, która odebrała wiele tak zwanych „zabezpieczeń” zawartych w początkowej ustawie z 2016 r.

Niektóre z usuniętych obecnie „zabezpieczeń” obejmowały warunek wstępny, aby osoba, która chce odebrać sobie życie z pomocą, była śmiertelnie chora, mogła wyrazić zgodę w chwili śmierci i aby towarzyszyła jej dwójka świadków podczas zabiegu kończącego życie.

Kontrowersyjna ustawa zawiera obecnie klauzulę, która od marca 2023 r. pozwala „dojrzałym nieletnim” i osobom cierpiącym wyłącznie na chorobę psychiczną kwalifikować się do śmierci spowodowanej przez lekarza.

Z powodu tych rozszerzeń – w szczególności przyznania osobom przewlekle chorym, ale nie śmiertelnie chorym możliwości wyboru śmierci – niedawny raport wskazuje, że niepełnosprawni Kanadyjczycy wybierają obecnie wspomagane samobójstwo, aby uciec od ubóstwa, a inny raport stwierdza, że ​​lekarze w Kanadzie są wezwani do aktywnego promowania eutanazji jako opcji dla chorych pacjentów.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.