W Kanadzie 10 więźniów poddano eutanazji

Opublikowano: 11.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1357

Kanada oferuje więźniom federalnym pomoc medyczną w przypadku śmierci (MAiD) i dokonała już eutanazji 10 więźniów.

8 kwietnia liberalna posłanka do parlamentu (MP) Jennifer O’Connell powiedziała parlamentowi, że kanadyjska służba więzienna (CSC) dokonała eutanazji 10 z 37 więźniów, którzy ubiegali się o MAiD w okresie od 2016 r. „CSC reaguje na potrzeby przestępców, w tym na jakość i współczującą opiekę paliatywną i opiekę u schyłku życia” – stwierdziła. „Na dzień 13 lutego 2024 r. łączna liczba wniosków otrzymanych przez CSC od czasu wdrożenia przepisów wyniosła 37, z czego 10 kwalifikujących się osób otrzymało MAID” – kontynuował O’Connell. „Co więcej, spośród osób, które otrzymały MAID, dziewięć otrzymało je w placówkach zewnętrznych, a jedna w zakładzie poprawczym na prośbę tej osoby” – ujawniła. „Wszystkie procedury zostały przeprowadzone przez pracowników służby zdrowia poza placówką”.

Oświadczenie O’Connella było odpowiedzią na pytanie posła konserwatywnego Douga Shipleya dotyczące liczby więźniów zabitych medycznie przez lekarzy od czasu zalegalizowania MAiD w 2016 r. „Liczba więźniów federalnych umierających w wyniku eutanazji będzie nadal rosła, chyba że zostaną wprowadzone zasady zapobiegające takim wydarzeniom” – powiedział portalowi LifeSiteNews.com dyrektor wykonawczy Koalicji na rzecz Zapobiegania Eutanazji, Alex Schadenberg. „Po zniesieniu w prawie 2021 r. wymogu dotyczącego choroby nieuleczalnej, prawo zasadniczo wymagało, aby dana osoba cierpiała na »nieuleczalny stan zdrowia«” – wyjaśnił. „Wyrażenie »nieuleczalny stan zdrowia« nie jest zdefiniowane w prawie”. „Biorąc pod uwagę realia życia więziennego i rzeczywistość kanadyjskiego prawa MAiD, o ile nie nastąpią zmiany, większa liczba osób cierpiących na »nieuleczalną chorobę« i chcących uniknąć życia w więzieniu będzie szukać śmierci w wyniku zabójstwa medycznego znanego również jako MAiD” – ostrzegł.

MAiD nie ma jeszcze zastosowania do osób chorych psychicznie, gdyż rząd liberalny zdecydował się opóźnić rozszerzenie eutanazji na osoby cierpiące wyłącznie na takie choroby do 2027 r. po ostrej reakcji Kanadyjczyków i wybitnych lekarzy.

Podobnie w listopadzie kilku kanadyjskich psychiatrów ostrzegło, że kraj „nie jest gotowy” na nadchodzące rozszerzenie eutanazji na osoby chore psychicznie. Stwierdzili, że dalsza liberalizacja procedury nie jest czymś, co „społeczeństwo powinno robić”, ponieważ może prowadzić do uśmiercania pod „fałszywym pozorem”.

Rozszerzenie się eutanazji na osoby chore psychicznie zaniepokoiło nawet skrajnie lewicową Nową Partię Demokratyczną (NDP). Odrzucając te obawy, pracownik Fundacji Trudeau powiedział, że obecny reżim Trudeau dotyczący eutanazji jest naznaczony „przywilejem”, zapewniając Kanadyjczyków, że większość idących na wspomaganą śmierć to „biali”, „zamożni” i „wysoko wykształceni”.

Najnowsze raporty pokazują, że MAiD jest szóstą co do częstości przyczyną zgonów w Kanadzie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. emigrant001 11.04.2024 19:06

  Kanada to wzór na odnośnik lewackiego szaleństwa.
  Darmowa aborcja i eutanazja,
  drogie mieszkania
  + głodowe emerytury:)

 2. Katarzyna TG 11.04.2024 19:24

  > pracownik Fundacji Trudeau powiedział, że obecny reżim Trudeau dotyczący eutanazji jest naznaczony „przywilejem”, zapewniając Kanadyjczyków, że większość idących na wspomaganą śmierć to „biali”, „zamożni” i „wysoko wykształceni”.

  Bolszewicy z Rosji mordowali białych, zamożnych wysoko wykształconych, bolszewicy z Kanady wymyślili MAiD.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.