“YouTube” usunął część zasad covidowej cenzury

Opublikowano: 29.08.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1487

W ciągu ostatnich kilku miesięcy “YouTube” usunął lub zmienił wiele swoich zasad “covidowej cenzury”. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz kwestionować, czy szczepienia przeciw COVID-19 zmniejszają ryzyko zarażenia się lub rozprzestrzeniania koronawirusów, kwestionować skuteczność masek i dystansu społecznego. Tak samo z objawami i nasileniem zaraźliwości.

Wszystkie zakazy dotyczące oświadczeń dotyczących masek, dystansu społecznego i samoizolacji zostały usunięte z zasad YouTube w kwestii “dezinformacji medycznych dotyczących COVID-19”. Dodatkowo, jeden zakaz dotyczący oświadczeń o szczepieniach został usunięty z polityki, a kilka przepisów zostało zmienionych.
Lista

Wcześniej YouTube banował twierdzenia, że:

– „Wirus już nie istnieje lub pandemia się skończyła”;

– „Szczepionki COVID-19 nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19”;

– „Noszenie maski jest niebezpieczne lub powoduje negatywne skutki dla zdrowia fizycznego”;

– „Maski nie odgrywają roli w transmisji”;

– „Noszenie maski powoduje spadek poziomu tlenu do niebezpiecznego poziomu”;

– „Maski powodują raka płuc lub uszkodzenie mózgu”;

– „Noszenie maski daje COVID-19”.

Ponadto banował treści, które kwestionują skuteczność wytycznych lokalnych organów ds. zdrowia lub WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) dotyczących dystansu fizycznego lub środków samoizolacji w celu “ograniczenia transmisji COVID-19”, a także filmy twierdzące, że dystans społeczny i samoizolacja nie są skuteczne w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusów.

Wszystkie zasady zakazujące tych konkretnych twierdzeń zostały usunięte.

Poprzedni zakaz “twierdzeń, że szczepionki COVID-19 nie zmniejszają ryzyka zarażenia się COVID-19” został zmieniony na zakaz “twierdzeń, że szczepionki przeciw COVID-19 nie zmniejszają ryzyka poważnej choroby lub śmierci”.

Poprzedni zakaz “twierdzeń, że objawy, śmiertelność lub zaraźliwość COVID-19 są mniej dotkliwe lub równie dotkliwe jak przeziębienie lub grypa sezonowa” został zmieniony na “twierdzenia, że ​​śmiertelność COVID-19 jest równy lub mniejszy niż w przypadku zwykłego przeziębienia lub sezonowej grypy”.

YouTube wprowadził te zmiany między 4 kwietnia a 18 maja 2022 roku. Przed wprowadzeniem tych zmian YouTube usunął ponad milion filmów, które nie spełniały wymogów. Wiele znanych osób w tym senator Rand Paul i kongresman Thomas Massie, zostało ocenzurowanych po zakwestionowaniu skuteczności masek lub zastrzyków.

Usunięte filmy nie zostały przywrócone.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: “Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com

2

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 29.08.2022 08:52

  Dalsze utrzymywanie covidowej cenzury mijało się z celem. Skuteczność preparatów wypróbowały miliony ludzi, na własnej skórze. Podobnie jak skuteczność namordników. Poza tym cel został osiągnięty. Kto miał zarobić setki miliardów dolarów, ten już je zarobił.

  Nowy produkt w postaci preparatów został szeroko rozreklamowany i zyskał rzesze wiernych nabywców. Fakt, że nagle na YT pozwoli się wątpić w skuteczność substancji nic nie da, może to jedynie utwierdzić sekciarskich covidian w słuszności ich przekonań.

  Ostatnimi, niemniej ważnymi czynnikami są ogólnoświatowy kryzys, w tym ten energetyczny i inflacja, szalejąca prawie wszędzie. W takich warunkach trudno byłoby uprzykrzać ludziom życie jeszcze covidowymi idiotyzmami. Takie rzeczy przejdą wyłącznie w Chinach i Północnej Korei. Reszta świata ma tej błazenady serdecznie dosyć, dlatego sądzę, że na razie nie będzie wykorzystywana. Do czasu, aż tępa tłuszcza zapomni. Wtedy znów się wyciągnie albo covid albo podobną brednię.

 2. Cosmo 29.08.2022 10:17

  Poczekamy do jesieni i okaże się ile z tej błazenady powróci na salony, w tym polskie.

 3. Venom 29.08.2022 10:30

  You tube się boi,frajerzy z you tuba zrozumieli że użytkownicy mają ich w dupie ,przenoszą się na tiktoka,gdzie można spokojnie publikować takie filmy ,cześć się przenosi na inne platformy jak bitchute i rumble,gdzie można publikować treści o teoriach spiskowych tak samo jak w Tiktoku,dlatego jutube wprowadził shorty żeby zatrzymać osoby korzystające z tik toka ,i tak samo jak na jutube na live można wpłacać pieniądze na strmujachych ,YouTube ma prze….ne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.