Władza deprawuje bez wyjątków

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1402

Władza musi być straszną siłą, niezwykle destrukcyjnie wpływającą na tego, który ją ma. Zasady są, wydawałoby się, bardzo proste. Nie pokazuj ludziom, że jesteś ponad nimi, stosuj się do praw, które ustanawiasz. Musisz być poza wszelkimi podejrzeniami. Nie zatrudniaj rodziny, nie działaj dla osobistych korzyści, a dla dobra ogółu. Przekonany jestem, że rządzący doskonale te zasady rozumieją. Wielu z nich całe życie ciężko pracowało na to, żeby w końcu znaleźć się na świeczniku. I gdy tylko mogą wreszcie robić to, do czego się całe życie przygotowywali, momentalnie im odbija.

Mateusz Morawiecki w piątek najpierw po raz kolejny apelował o przestrzeganie ograniczeń nałożonych w ramach walki z wirusem, a następnie poszedł do kina, gdzie wbrew tym ograniczeniom siedział sobie z Dworczykiem bez maski. Żeby tego było mało, na swoich mediach społecznościowych umieścił zdjęcia z kina. Jest to dokładna powtórka sprzed kilku miesięcy, kiedy to siedział w restauracji z obcymi osobami, w czasie gdy można było przy jednym stoliku przebywać tylko z rodziną. Mateusz Morawiecki po prostu nie jest w stanie dostosować się do ograniczeń, które nakłada jego własny rząd. Ograniczenia są dla ludu, nie dla rządu. Dla posłów też nie. Ostatnio byłem w Sejmie. Maseczki mieli może niektórzy dziennikarze. Politycy w Sejmie w maseczkach nie chodzą. No bo po co? Wirus szaleje w galeriach handlowych, w Biedronkach i Żabkach. W Sejmie go przecież nie ma i nie będzie. No to po co maseczki? W ministerstwach jest podobnie. Maseczki są dla plebsu, nie dla władzy.

A pamiętacie, jak były już, na szczęście, minister zdrowia Łukasz Szumowski odradzał wakacje za granicą? Bo Szumowski nie pamiętał i zaraz po dymisji poleciał do Hiszpanii. Lekceważenie prawa jest u naszych elit powszechne. Wiosną, w jednej z warszawskich kawiarni widziałem wysoko postawionego członka obozu władzy, o którym wiedziałem, że dwa, czy trzy dni wcześniej wrócił zza granicy. Kwarantanna? Jaka kwarantanna. To plebs ma siedzieć na kwarantannie, meldować się specjalnej aplikacji na telefonie, jak tresowany piesek wypełniać nakładane przez nią zadania, tygodniami czekać aż ktoś sobie o nim przypomni i go z aresztu domowego wypuści. Władza nie będzie się przecież tak poniżać.

Problem sięga tu dosłownie samej góry. Nie kto inny jak Jarosław Kaczyński 10 kwietnia 2020 roku pokazał całej Polsce, jak bardzo jest ponad prawem. To Kaczyński w 2013 roku mówił, że Polską rządzą korupcja, nepotyzm i kolesiostwo. Czy coś się w tej sprawie zmieniło? Czy to, że Jacek Sasin jeszcze nie siedzi, za nielegalne zmarnowanie 70 mln zł nie jest koleżeńską przysługą? Czy zakupy od dziwnych ludzi za czasów Szumowskiego nie wpisują się w ten sam trend? A jak wygląda proces rekrutacji na kluczowe stanowiska?

Trzeba przecież zupełnie zatracić instynkt samozachowawczy, by z powodu politycznych układanek zrobić z Adama Andruszkiewicza wiceministra cyfryzacji. Zrobienie zaś z jego żony prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu to już chyba świadoma dywersja, nie wierzę, że ktoś aż tak zgłupiał, by nie domyślić się, jak zareaguje opinia publiczna. Stołki zależne od polityków, są jak Polska długa i szeroka, obsadzone przez krewnych i znajomych ludzi obozu władzy. PiS stał się w 5 lat gorszą patologią niż Platforma po ośmiu latach rządzenia.

Mógłbym takie przypadki hipokryzji, nepotyzmu, kolesiostwa, czy wynoszenia się ponad prawo wymieniać bardzo długo. W tle mamy lecący w kosmos dług, wielką recesję, rosnącą inflację i wojnę w rządzie między PiS a partią Ziobry. Wszystko to jednak dziś jest nieważne, standardy sprawowania władzy i fatalny stan gospodarki schodzą dziś na drugi plan, bo o to znowu zepsuła się oczyszczalnia ścieków w Warszawie i cała Polska, wszystkie media, dziennikarze i politycy zajmą się rzeczą najważniejszą, a do tego znajdująca się w ich zasięgu kompetencji i doświadczenia: kupą w Wiśle.

Autorstwo: Sławomir Mentzen
Źródła: Facebook.com, Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Admin WM 04.09.2020 12:09

  Nawet strona tropiąca fake newsy pisze, że nie ma w Polsce nakazu noszenia maseczek przez osoby zdrowe i nie podejrzewane o chorobę.

  https://www.antyfake.pl/maseczki-2307-pbr-obowiazek-czy-zgodny-z-prawem

  https://www.antyfake.pl/maseczki-w-sklepie-2607-pbr-czy-nosic

  Powinny je przeczytać (i wydrukować) zwłaszcza osoby, które chcą iść do sklepu bez maseczki lub żeby okazać panom policjantom, którzy chcą wlepić mandat za ich brak.

 2. Kaczor3333 04.09.2020 14:01

  Śmieszny ten pan Pinokio.

 3. robi1906 04.09.2020 14:11

  Ty możesz iść do sklepu bez maseczki, ale mandat od Sanepidu dostanie sprzedawczyni i to sprzedawczyni ma się pózniej szarpać z tym systemem?.
  Nie dość że mają właścicieli nad sobą (bo ci zawsze zwalą winę na obsługę) to co te biedne babiny zrobią jak przyjdzie jakiś byk i powie “mam w h..u, te wasze maseczki”.

  To nie jest wcale wydumany problem, bo to te baby dostają mandaty za klienta, ja również osobiście chodzę bez maski, ale jak wchodzę do sklepu to zakładam byle jak, z nochalem na wierzchu albo wiszącą na uchu, bo wiem że Sanepid może mi skoczyć, ale ta horda ubrana po cywilnemu i polujaca na takie sytuacje, wlepi mandat sprzedawczyni gdybym jej nie miał.

 4. Admin WM 04.09.2020 15:54

  Sprzedawca nie odpowiada za brak maseczek klientów, jeśli wywiesił kartki, że klienci mają je zakładać i ewentualnie prosi o założenie. Problemem są media mainstreamowe, na usługach rządzących, które utrzymują społeczeństwo w fałszywym przekonaniu, że zasłaniacze dotyczą wszystkich, oraz policja, która doskonale wie że ustawa ogranicza rozporządzenie, a mimo to wraz z pracownikami sanepidu robi wzmożone kontrole w sklepach, bo tak kazał minister. Po prostu terroryzują społeczeństwo nadużywając władzy. Jedynie znajomość prawa – które należy odczytywać im w krytycznych sytuacjach – chroni.

  Myślę, że Polsce potrzeba odważnego prawnika, który pro bono złoży formalny pozew przeciwko rządowi, policji i sanepidom z art. 165 kodeksu karnego – stwarzanie zagrożenia epidemiologicznego chorób płuc – oraz wniosek o zdradę stanu z powodu nadużywania władzy i szerzenia nielegalnych represji przy użyciu narzędzi państwa (jak policja, sanepid, itd.), które z premedytacją BŁĘDNIE interpretują przepisy.

  To największe przestępstwo kryminalne w dziejach Polski z morderstwami respiratorowymi w tle.
  https://wolnemedia.net/ratownik-medyczny-o-pandemii-koronawirusa/

 5. robi1906 04.09.2020 18:09

  Nie róbmy z siebie naiwniaków co to dopiero odkryli przy aferze covidowej, że państwo jak chce to łamie prawo.
  Oczywiście za brak masek można wstawić prawie wszystko, przepisy “frankowe”, przepisy skarbowe i tak dalej.
  Prawo było łamane i będzie, a prawnik jak się znajdzie to i tak nic nie zmieni, bo w Polsce nie ma instytucji “precedensu”. Nawet jeśli się komuś coś uda: na przykłąd sprzedawczyni nie zapłaci za klienta bez maski, to to nie czyni żadnego precedensu.

  Tu ogólnie chodzi o przepisy restrykcyjne dla tubylców, pora zdać sobie z tego sprawę, że jesteśmy jak ci murzyni w RPA, jak Systemowi będzie zależało, to każdy z nas będzie bez szans, nawet dla takich myślących przedsiębiorców jak Kluska, bo o Olewniku to już lepiej nie wspominać.

 6. beth 04.09.2020 18:27

  wezwanie do przebudzenia do przekazywania dalej

  https://www.cda.pl/video/1310084d

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.