Nie ma autobusu? Jedźcie taksówką!

Opublikowano: 22.08.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2179

O Rafale Rudnickim, wiceprezydencie Białegostoku, najpewniej niewiele osób by słyszało, gdyby urzędnik co jakiś czas nie pchał się na afisz. Tym razem publicznie dziwi się, że ludzi nie stać w nocy na taksówkę.

Rudnicki po raz pierwszy dał się poznać na całą Polskę, gdy pochwalił się wybudowaniem publicznej toalety w parku w Białymstoku. Z dumą ogłosił, że postawienie małego wychodka kosztowało jedynie… 400 tysięcy złotych. Zapłacili oczywiście podatnicy.

Rudnicki i reszta urzędników od podatników ściągają także pieniądze na komunikację miejską. A jej jakość w Białymstoku pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy regularnie skarżą się np. na to, że nocą komunikacja nie funkcjonuje. Po prostu nie ma autobusów nocnych. Rudnicki nie uważa tego za problem. Sugeruje, by jeździć taksówkami. „Naprawdę koszt przejazdu Boltem to tak duży wydatek?” – pyta.

Dla pana Rudnickiego to zapewne nie jest duży wydatek, wszak ma ciepłą państwową posadkę. Ale hipokryzją czuć na kilometr.

Wiceprezydentowi Białegostoku możemy podpowiedzieć, że za dnia Bolt jest jeszcze tańszy, więc można też zlikwidować autobusy dziennie. I rzeczywiście, jak dla nas, komunikacji miejskiej mogłoby w ogóle nie być, gdyby jednocześnie urzędnicy nie zdzierali tyle w podatkach.

Tymczasem pieniądze z kieszeni obywateli ściągają, z każdym rokiem coraz więcej, ale jednocześnie o jakość usług publicznych dbać nie potrafią albo wcale nie zamierzają. Są przecież taksówki na aplikację. Może doczekamy czasów, że i gros urzędników zastąpią właśnie aplikacje.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 22.08.2023 13:44

    Ten pan został urzędnikiem aby szkodzić społeczeństwu.

  2. replikant3d 22.08.2023 19:37

    Kaczor3333, ten facio to typowy ,,szkodnik,, Tylko tacy pchają się do polityki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.