PiS-owiec obraził się na Radio Zet za niewygodne pytania

Opublikowano: 29.06.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2593

„Raczej do pani redaktor nie przyjdę” – tak swoją wizytę w studiu Radia Zet podsumował były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Polityk podczas wywiadu nie chciał odpowiadać na pytania.

Jednym z tematów, które Beta Lubecka poruszyła w czasie rozmowy, było obsadzanie instytucji członkami PiS-u. Karczewski nerwowo zareagował na niewygodne pytanie.

„To nie można pracować w instytucjach, będąc członkiem PiS?” – zapytał pisowski polityk.

„Tylko że zawsze krytykowaliście te praktyki, będąc w opozycji. A tutaj, z czym mamy do czynienia?” – odpowiedziała prowadząca.

„Bo wstawiali swoich” – stwierdził Karczewski, a gdy zrozumiał, że przed chwilą bronił „wstawiania swoich” z PiS-u, postanowił wymusić zmianę tematu: „No dobrze, poproszę o następne pytanie”.

Na stwierdzenie, że polityk „odwraca kota ogonem”, Karczewski stwierdził, że „stara się bardzo rzetelnie odpowiadać na pytania”, ale przeszkadza mu „męczenie” i „drążenie” jednego tematu przez 10 minut. „Przez 10 minut, bo spojrzałem na zegarek” – powiedział Karczewski, nie zauważając, że sam sobie strzela w kolano mówiąc widzom, że już 10 minut unika odpowiedzi na pytanie zadane przez dziennikarkę.

Lubecka zapytała także „dlaczego niezależne media są taką solą w oku PiS-u?”.

„Jak? Dlaczego? To nie chodzi o niezależne media. Chodzi tylko o te media, które tak wyraźnie, jednoznacznie określają się po innej stronie” – odparł pisowski polityk.

Punkt 17:30 redaktor Radia ZET skończyła program, bo jej gość wyraźnie pokazywał, że nie chce spędzić w studiu ani minuty dłużej.

„Nie zadałam wszystkich pytań od słuchaczy, bardzo przepraszam, może następnym razem” – powiedziała Lubecka.

„Raczej do pani redaktor nie przyjdę, dziękuję” – zakończył Karczewski.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Radio Zet
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.