Wisła Kraków płaci za „antysemickie” okrzyki

Opublikowano: 21.03.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1430

Nowi włodarze Wisły Kraków postanowili wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych na rzecz Muzeum Żydów Polskich “Polin”. To efekt zachowania kibiców podczas niedzielnego meczu derbowego z Cracovią, gdy fani „Białej Gwiazdy” już zresztą tradycyjnie nawiązywali do pochodzenia założycieli rywala zza miedzy, a także nazwy grupy jego fanów, czyli osławionego „Jude Gangu”.

O przekazaniu dotacji na rzecz kontrowersyjnej placówki poinformował Jarosław Królewski, właściciel firmy Synerise i wiceprzewodniczący rady nadzorczej klubu, który w zimie zaangażował się w projekt ratowania krakowskiej drużyny przed grożącym jej bankructwem. On sam w trakcie meczu przeniósł się zresztą z trybuny głównej na tę zajmowaną przez ultrasów, stąd na nagraniach widać go pośród kibiców śpiewających różnego rodzaju piosenki.

Wśród nich znalazły się tradycyjnie te obrażające derbowego rywala, sugerujące przede wszystkim, że jest on klubem żydowskim z powodu pochodzenia jego założycieli. Ponadto wiodącą grupą fanatyków na Cracovii jest „Jude Gang”, dlatego trudno się dziwić emocjom towarzyszącym powyższym faktom.

Wspomniany Królewski zapowiedział więc przekazanie blisko 50 tysięcy złotych na rzecz Muzeum Żydów Polskich “Polin”, aby kontrowersyjna placówka mogła prowadzić „projekty edukacyjne w obrębie imprez sportowych”. Biznesmen dodał, że Wisła nigdy nie była „antysemickim” klubem, zaś obecne jego władze będą starały się wyplenić z trybun podobne zachowania. Dodatkowo oświadczenie wydał sam klub, który „opowiada się za zwalczaniem nietolerancji na tle rasowym i narodowościowym”.

„Wisła Kraków SA zamierza aktywnie edukować swoich kibiców w celu ostatecznego wyeliminowania wszelkich niepożądanych zachowań widocznych na trybunach. W tym celu planowane jest m. in. przekazanie środków finansowych na akcję informacyjną organizowaną we współpracy z instytucjami do tego powołanymi” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez zarząd Wisły. Jednocześnie działacze potępili działania kibiców Cracovii, którzy bez ich zgody mieli wywiesić na swoim sektorze flagę grupy „Jude Gang”.

Na podstawie: SportoweFakty.wp.pl, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Myślę, że tak skromna suma może być odebrana jako przejaw antysemityzmu.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@kopydlok słuszna uwaga. Pis coś wymyśli.

Husar
Użytkownik
Husar

To co się dzieje w Polsce to są rzeczy nie do przyjęcia, dla suwerennego narodu, ojczyzny i państwa.
Obca nacja wchodzi do naszego domu, rości sobie prawa i przywileje nietykalności, stawia się w pozycji nadrzędnej, obraża cały naród, zaczyna wywłaszczać nas majątkowo, materialnie i terytorialnie, ideologicznie, w dodatku próbują wmawiać całemu narodowi jakiś ich wersje historii itd. To jest w ogóle ciężkie do opisania.