Uznany za winnego pogwałcenia reżimu sanitarnego

Opublikowano: 28.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2616

Lider Kanadyjskiej Partii Ludowej, Maxime Bernier, znalazł się wśród osób uznanych w tym tygodniu za winnych naruszenia nakazów zdrowia publicznego z czasów pandemii COVID-19 w Regina.

W dwóch orzeczeniach procesowych wydanych w czwartek sędzia sądu prowincji w Regina, Murray Hinds, skazał łącznie dziewięć osób, z których wszystkie zostały oskarżone o nieprzestrzeganie nakazu zdrowia publicznego poprzez udział w zgromadzeniu przekraczającym 10 osób, wbrew ustawie o zdrowiu publicznym. Trzy osoby zostały uniewinnione.

Procesy dotyczyły rzekomych wykroczeń podczas wieców 8 maja 2021 r. i 15 maja 2021 r. 8 maja Bernier przemawiał do tłumu w Victoria Park w Reginie podczas imprezy określanej jako „wiec na rzecz wolności”.

Obecność Berniera na wiecach w Saskatchewan spotkała się z dezaprobatą prowincjonalnych polityków obu głównych partii, a ówczesny minister zdrowia Paul Merriman nazwał to „bardzo samolubnym” i „niezwykle rozczarowującym”. NDP MLA Nicole Sarauer powiedziała, że ​​takie wiece były „ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy” i wyraziła opinię, że Bernier „i jego retoryka nie są tu mile widziani”.

Wśród skazanych wraz z Bernierem byli były kandydat polityczny i aktywista Mark Friesen, a także Nathan Lynchuk, który był kiedyś policjantem policji w Saskatoon. Zarzuty wobec całej trójki dotyczyły wiecu z 8 maja 2021 r.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 28.05.2023 13:56

  Globaliści pozamykali ludzi w domach, i nikt nie odpowie za nadmiarowe zgony,
  ważne że ludzie dali sobie wstrzyknąć jakiś syf.

 2. sanchop 29.05.2023 02:25

  No pamiętam te złe czasy gdzie wg WHO zginęło ileś tam osób, mówili przed tym wydarzeniem o setkach milionów jak i nie o dziesiątkach miliardów doliczając mieszkańców ufo nad USA i polską(sam to widziałem w telewizji). Dobrze że tindera nie zamknęli, bo skąd by ludzie mieli zaczerpnąć klamydi, HIV a i syfilisa, na szczęście mieli w porę elixir i uratował on wielu a w szczególności inteligencję profesorską w Polsce.

 3. Doctor Who 29.05.2023 10:35

  Jak widać, ważne są skutki. Ocena moralna takich działań i jej konsekwencje jest marginalizowana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.