Rząd Kanady będzie pytał o kochanki i kochanków

Opublikowano: 22.04.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1716

Urząd Statistics Canada ujawnił, że nadchodzący spis powszechny będzie zawierał nowe pytania skupiające się na związkach poza małżeństwem i konkubinatem, co oznacza znaczne poszerzenie wysiłków w zakresie gromadzenia danych. „Blacklock’s Reporter” twierdzi, że jest to następstwem uwzględnienia w poprzednim spisie pytań dotyczących „różnorodności płci”.

Według raportu z konsultacji treści Spisu Ludności 2026, StatsCan dąży do ciągłego podnoszenia jakości danych gromadzonych w spisie, aby sprostać zmieniającym się potrzebom kraju. W raporcie podkreślono znaczenie wiarygodnych danych ze spisu ludności dla informowania o kluczowych decyzjach politycznych i planowaniu usług niezbędnych dla zatrudnienia, edukacji i opieki zdrowotnej.

Historycznie rzecz biorąc, spis powszechny gromadził dane na temat stanu cywilnego Kanadyjczyków od jego powstania w 1871 r. Jednakże w nadchodzącym spisie powszechnym w 2026 r. wprowadzona zostanie nowa terminologia i pytania, aby lepiej uchwycić zróżnicowany krajobraz „związków par” w Kanadzie, w tym tych wykraczających poza tradycyjne układy małżeńskie i konkubinackie.

Decyzja o zmianie terminologii i wprowadzeniu modułu „związki w parach” wynikała z testów jakościowych przeprowadzonych w 2023 r., których celem było zwiększenie możliwości reagowania i uwzględnienie coraz bardziej zróżnicowanych sytuacji małżeńskich powszechnych w społeczeństwie kanadyjskim. Zaproponowane pytania zostaną w tym roku poddane testom z udziałem 198 000 gospodarstw domowych, zanim zostaną przedstawione ostateczne zalecenia dotyczące włączenia ich do spisu powszechnego w 2026 r.

StatsCan podkreśliło przepisanie terminów związanych z „dynamiką rodziny” jako jedną z najbardziej zauważalnych zmian w nadchodzącym spisie powszechnym. Oprócz pytań dotyczących związków małżeńskich proponowane zmiany obejmują zapytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia, bezpłatnej opieki nad dzieckiem, czasu dojazdu do pracy oraz osób mających dwa miejsca zamieszkania, w tym dzieci przebywających pod wspólną opieką lub studentów mieszkających gdzie indziej w czasie studiów.

Oprócz tych zmian spis ludności będzie w dalszym ciągu uzupełniał luki informacyjne i zapewniał wgląd w różnorodność płci, opierając się na wcześniejszych wysiłkach mających na celu uwzględnienie pytań dotyczących „płci w chwili urodzenia” i orientacji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 22.04.2024 18:25

    W Kanadzie 2024 = 1984.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.