Utrzymuje głupotę w tym kraju, rozwalił naród

Opublikowano: 31.01.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2553

Aktor Bogusław Linda w programie „Niech gadają”, którego prowadzącą jest Małgorzata Domagalik, nie szczędził gorzkich słów pod adresem Kościoła Katolickiego jako instytucji.

Wątek religii i wiary był jednym z kilku poruszonych podczas rozmowy, jednak zdecydowanie najbardziej wyrazistym. Linda mówił także o swoim życiu, filmach, przemijaniu. Stwierdził też, że jest patriotą, bo „stara się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu (…) aż do teraz”. Według niego to kościół wpłynął destrukcyjnie na Polskę i jest swego rodzaju narzędziem kontroli.

„Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii… A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, by sprzedawać odpusty? Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety, jest mi przykro z tego powodu” – podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył, że jest osobą wierzącą, ale nie wierzy w instytucję kościoła, ponieważ Bóg jest obecny wszędzie, ale nie tam.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. adambiernacki 31.01.2022 20:24

  Zgadzam się z Panem Bogusławem. Jak słyszę Polak to katolik to się oburzam. POLAK TO NIE KATOLIK! Po pierwsze Polak to wybór mądrych i odważnych ludzi (a nawet jeśli nie mądrych to z pewnością odważnych:). Polakiem może być każdy za wyjątkiem bolszewika i nazisty. Muzułmanin może być Polakiem. Polakiem może być nawet Żyd! Rzeczpospolita tym się wyróżniała, że mogła być domem dla tych wszystkich ludzi, którzy rozumieli ideę Rzeczpospolitej i ją wspierali przez uczciwość i umiłowanie ponad życie. Rzeczpospolita to dążenie do ideału poprzez niezłomną postawę i eksportowanie tej postawy z dumą charakterystyczną dla Polaka. Katolicyzm nie przyniósł tutaj moralności on obrósł ją jak bluszcz.

 2. Kormoran111 31.01.2022 21:28

  Niestety ale z tymi celebrytami coś się porobiło, uważają że sława upoważnia do wydawania takich osądów. Wóda pewnie zrobiła swoje.

 3. Maximov 01.02.2022 10:59

  @Kormoran111
  Jaka sława i co ona ma tutaj do tego?
  KAŻDY może wyrażać swoje poglądy.
  Jeśli się zapoznał z historią, a w szczególności historią kościoła katolickiego, to są to jak najbardziej poprawne wnioski.
  Co jest nieprawdą w tym, co powiedział?

 4. robi1906 01.02.2022 16:17

  Mit Polaka katolika musi być wszczepiony bardziej niż witaminka ze zmielonych opon na Covid, by “boska rasa” mogła tu w spokoju rządzić.

  Bo każdy Polak katolik wspiera PiS (generalizuję, wiem), i to od tych wyznawców słuchałem, że zacytuję “Oni, by 220 volt by podłaczyli pod granicę białoruską, by wszystkich tych imigrantów trafiło”.
  To z terażniejszości bo o wspieraniu Morawieckiego nie będę pisał, bo mi się rzygac od tej miłości, chce.

  Napiszę o Sienkiewiczu, budowlańcu mitu żydowskiego bożka któremu Polacy wszystko zawierzyli i dzięki niemu zawsze w końcu zwyciężali.

  Kiedy 1 wojna orała ten kraj, to ten patryjota przez wielkie P, to znalazł sobie spokojne miejsce w Szwajcarii, tradycyjne miejsce do lądowania, tam i wylądował Kościuszko przecież, w kraju pisanina o patriotyźmie o oddawaniu wszystko za Polskę a w rzeczywistości chodu na Zaleszczyki, tfu na Szwajcarię.

  I tak się tresuje Polaków, ….aa jest jeszcze mit o tym, że w ogóle to dzięki kościołowi Polska przetrwała zabory, ale powiedz to takiemu, że wtedy w kościele mówiło się po łacinie, a proboszcz to nigdy by się nie pofatygował do wiejskiej chałupy, zresztą po co i na co?, jedyne co mu ci zabiedzeni i zbydlęceni niewolnicy mogli dać to tylko wszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.