Aktorka wyrzucona z serii „Krzyk” za wspieranie Palestyny

Opublikowano: 25.11.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2320

Meksykańska aktorka Melissa Barrera została usunięta z serii horrorów „Krzyk” za wspieranie Palestyny w mediach społecznościowych.

Melissa Barrera była jedną z głównych postaci w filmach z serii „Krzyk”. Aktorka zagrała w pierwszej i szóstej części oraz miała wrócić w kolejnej. 33-latka została jednak usunięta serii za wpisy w mediach społecznościowych, w których opowiada się po stronie Palestyńczyków w konflikcie, który rozgrywa się w Ziemi Świętej.

Barrerą oskarżono o antysemityzm, choć ona sama twierdzi, że to niedorzeczne i nie jest antysemitką i nie atakowała Żydów, jako narodowości, tylko potępiała państwo Izrael. „Po pierwsze i najważniejsze potępiam antysemityzm i islamofobię. Potępiam nienawiść i wszelkiego rodzaju uprzedzenia wobec każdej grupy ludzi. Każdej osobie na tej Ziemi – niezależnie od wiary, rasy, narodowości, płci, orientacji seksualnej czy statusu socjoekonomicznego – przysługują takie same prawa człowieka, godność i oczywiście wolność” – mówi aktorka.

„Uważam, że ludzie to nie to samo co ich przywódcy. Wierzę, że nie ma takiej władzy, której krytykować nie można. Modlę się dzień i noc o to, by nie było więcej śmierci, przemocy, o pokojowe współistnienie. Będę w dalszym ciągu mówić w imieniu tych, którzy najbardziej tego potrzebują, oraz wspierać pokój, bezpieczeństwo, prawa człowieka i wolność. Milczenie nie wchodzi w grę” – powiedziała Barrera.

Wraz z Barrerą z serii odchodzi Jenna Ortega, aktorka znana z roli Wednesday Addams w superhicie Netfliksa pt. „Wednesday”. Ortega grała w „Krzyku” siostrę postaci, w którą wcielała się Barrera. Twórcy twierdzą, że te sprawy nie są powiązane. Fani serii pytają natomiast, jaki sens ma tworzenie kolejnej części, skoro nie będzie w niej głównych bohaterek?

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Filmweb”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.