Nie żyje znany i lubiany kabareciarz Krzysztof Respondek

Opublikowano: 23.12.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3379

W piątek 22 grudnia zmarł nagle znany i lubiany artysta kabaretowy Krzysztof Respondek.

https://www.youtube.com/watch?v=aOgsCvYtG98

W rozmowie z portalem Ślązag.pl o śmierci Krzysztofa Respondka poinformował jego przyjaciel z kabaretu Rak Krzysztof Hanke. Przyczyną śmierci była zawał serca. Respondek miał 54 lata.

„Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52” — powiedział Krzysztof Hanke.

Krzysztof Respondek był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. W 1999 roku dołączył do śląskiego kabaretu Rak, wcześniej związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Często zobaczyć go można było w telewizji wraz z kabaretem Rak, ale także w popularnych programach rozrywkowych jak „Twoja twarz brzmi znajomo”. Był zwycięzcą trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”. Grał także w serialu „Barwy Szczęścia”.

„Znaliśmy się ze 30 lat. W kabarecie Rak występowaliśmy razem od 2000 roku. Jaki był Krzysiek? Zawsze robił wszystko, żeby bawić ludzi. Za to będą go pamiętać, za jego pogodę ducha i radość” – mówił przyjaciel artysty Krzysztof Hanke.

Opracowanie: AW
Na podstawie: Ślązag.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. LichoNiespi 23.12.2023 14:22

  Mam tylko jedno pytanie. Czy on szczepil sie o ile razy? Oni mowiom o jego smierci z przyczyn sercowych ale nie piszom czy sie szczepil czy nie, ale juz napisali ze 3 dnie przed jego smierciom facet czul sie bardzo dobrze.

 2. Baltazar Bombka 23.12.2023 19:45

  No właśnie, ciekawe czy się dowiemy czy był po szprycy. A to tylko jeden z wielu, a o ilu “Kowalskich” nie usłyszymy?

 3. kufel10 23.12.2023 20:10

  Sekuła, Kennedy i Stachu Kowalski 3 dni przed śmiercią też się czuli bardzo dobrze. O czym to świadczy?

 4. walter667 23.12.2023 23:48

  Robił występy, to musiał chociaż raz być ten tego. Na 101%. Z ciekawszych rzeczy, to wytłumacz teraz swojemu dziecku, żeby nie planował przyszłości i nie robił planów na przyszłość, bo i tak ledwo dociągnie do 40-ki, a już 54 lata to będzie starcza starość, ale i tak przyczyna ta sama.

 5. rzbogdan 24.12.2023 09:42

  LichoNiespi tak to z zawałami w takim wieku bywa. Znajomy z pracy przepracował cały dzionek, wesoły i złośliwy. Po pracy usiadł na ławce, ostry zawał chłop nie do uratowania. 48 lat ok 5 lat temu. Takie rzeczy przed szczepieniem też się zdarzały.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.