Uchwalono ustawa o in-vitro

Opublikowano: 26.06.2015 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 829

Procedura ma być dostępna dla par małżeńskich i konkubinatów, które potwierdzą, że przez rok leczyły niepłodność innymi metodami.

Projekt poparło 261 posłów. Wbrew propozycjom Jarosława Gowina, nie ograniczono dostępu do leczenia niepłodności parom, które nie są małżeństwem, nie wprowadzono też do ustawy słowa „organizm” ani „dziecko”. Posłanka Marzena Wróbel konsekwentnie nazywała zarodki „istotami ludzkimi”.

– Nadeszła chwila, na którą Polacy czekali 8 lat – mówiła wicemarszałkini Sejmu, Wanda Nowicka. – Tyle czasu zajęło nam doprowadzenie do tego, aby Sejm wreszcie przyjął ustawę o leczeniu niepłodności metodą in-vitro. Społeczeństwo zasługuje na to, abyśmy mogli się leczyć tymi samymi metodami, którymi leczą się ludzie w innych krajach europejskich – przekonywała.

Radość osób, korzystających z tej metody leczenia niepłodności, może jednak nie potrwać długo. Andrzej Duda w 2012 roku podpisał się pod projektem PiS, który za wykonywanie procedury in-vitro chciał karać lekarzy więzieniem. W czasie kampanii wielokrotnie zmieniał zdanie co do tego, jakie powinno być prawo odnośnie zapłodnienia pozaustrojowego – najpierw stwierdzając, że prawo do in-vitro kłóci się z konstytucyjną ochroną życia, potem deklarując, że jako prezydent zamierza podpisać ustawę.

Według badań opinii społecznej, Polacy są coraz bardziej skłonni do akceptacji leczenia niepłodności metodą in-vitro. Według sondażu przeprowadzonego dla Newsweeka na początku czerwca br., 56 proc. badanych zdecydowałoby się na tę procedurę, gdyby nie mogli począć dziecka w sposób naturalny.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Poeta 26.06.2015 11:24

    Czyli po zastosowaniu in-vitro ludzie stają się znów płodni! Jedno in-vitro i dalej można płodzić potomków normalnie, bo w końcu człowiek został wyleczony z bezpłodności.
    F… logic…

    Jak o zdrowie nie dbają to co się dziwią, że bezpłodni i że dzieci chore się rodzą? A leczyć się można do kochanej śmierci, napychając tym kabzę farmacji.

  2. TryToThink 26.06.2015 13:10

    In vitro swoją drogą, a już tyle żyjących dzieci czeka na adopcję w ośrodkach

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.