Tajemniczy cień na niebie Bengaluru

Opublikowano: 06.08.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3275

W mieście Bengaluru, położonym w południowych Indiach, mieszkańcy niedawno byli świadkami niezwykłego zjawiska. Na niebie pojawił się tajemniczy cień otoczony świecącą krawędzią, przypominający portal do innego wymiaru. Wydarzenie to zainspirowało liczne dyskusje i spekulacje wśród internautów oraz zwróciło uwagę naukowców.

23 lipca jeden z mieszkańców Bengaluru opublikował film, na którym widnieje niezwykły cień unoszący się na niebie. Wideo to wywołało falę zainteresowania w mediach społecznościowych, a użytkownicy zaczęli snuć różne teorie na temat pochodzenia cienia.

Wiele osób zastanawiało się, czy to może być cień rzucany przez budynek lub inną konstrukcję, ale takie wyjaśnienie wydaje się mało prawdopodobne. Dr Anjali Sharma, astrofizyk z Indyjskiego Instytutu Naukowego w Bengaluru, zasugerowała, że zjawisko może być wynikiem załamania lub dyfrakcji światła spowodowanego przez cząstki atmosferyczne, lub niezwykłe formowanie się chmur.

Nie jest to pierwsze takie zjawisko obserwowane na świecie. W 1968 roku mieszkańcy Nowego Jorku donieśli o pojawieniu się na niebie „portalu cienia”. Także w starożytności obserwowano podobne zjawiska, nazywane „bramami niebios”, które wiązano z działalnością bogów.

Niewytłumaczone zjawiska zawsze fascynują i intrygują ludzi. Niektórzy internauci zaproponowali nawet, że cień może być oznaką aktywności pozaziemskiej lub usterki w strukturze rzeczywistości. Te fantastyczne teorie, choć intrygujące, zostały odrzucone przez ekspertów na rzecz racjonalnego i opartego na dowodach wyjaśnienia.

Chociaż tajemniczy cień na niebie Bengaluru pozostaje niewyjaśniony, podkreśla on, jak wiele niezwykłych i niewytłumaczalnych zjawisk natury wciąż na nas czeka. Tajemnicze cienie, złudzenia optyczne i inne niespodziewane wydarzenia przywołują na myśl naszą ciekawość i zachwyt nad pięknem i złożonością świata.

Podczas gdy eksperci nadal badają i analizują zjawisko, możemy cieszyć się tą niecodzienną atrakcją i zastanawiać się nad niezbadanymi tajemnicami natury. Wydarzenie to przypomina nam, że Ziemia wciąż kryje wiele sekretów i nigdy nie przestaje zadziwiać swoimi zaskakującymi i magicznymi cudami.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.