W ziemskiej stratosferze odkryto tajemniczy infradźwięk

Opublikowano: 13.05.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2124

W stratosferze naszej planety odkryto tajemniczy infradźwięk o niezidentyfikowanym jeszcze źródle. Badanie to przeprowadzono dzięki amerykańskim naukowcom, którzy zaprojektowali specjalistyczne balony stratosferyczne. Wznoszą się one na duże wysokości za sprawą pasywnej energii słonecznej i wyposażone są w czujniki zdolne do rejestrowania dźwięków o niskiej częstotliwości. Wyniki, jakie uzyskano, zdumiały badaczy.

W celu detekcji dźwięków o niskiej częstotliwości balony zostały zaopatrzone w mikrobarometry, początkowo zaprojektowane do monitorowania aktywności wulkanicznej. Na wysokości przekraczającej 20 km, zarejestrowano wiele znanych już dźwięków, takich jak grzmot burzy czy szum fal oceanu. Jednakże, na nagraniach pojawił się również pewien nieznany element — tajemnicze infradźwięki, których natura nie została jeszcze zidentyfikowana.

Infradźwięki powstają jako efekt różnych zjawisk naturalnych lub działań człowieka i mogą rozchodzić się na duże odległości. Mogą one wywierać wpływ na człowieka, wywołując dolegliwości takie jak bóle głowy, nudności, drażliwość, a w skrajnych przypadkach mogą nawet prowadzić do poważnych chorób. Niektórzy naukowcy sugerują, że infradźwięki mogłyby być potencjalnie wykorzystane jako broń.

„Infradźwięki to fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości, które są zdolne do pokonywania dużych dystansów i przenikania przez różnego rodzaju przeszkody, takie jak ściany. Te fale mogą oddziaływać na organizm człowieka, wywołując różne reakcje fizjologiczne” – wyjaśnia John Smith, specjalista w dziedzinie akustyki.

Obecnie naukowcy kontynuują analizę nagrań infradźwięków, starając się zrozumieć ich charakter oraz potencjalny wpływ na środowisko naturalne i ludzi.Odkrycie to wzbudza zainteresowanie, ale także niepokój wśród wielu osób. Dlatego to niezwykłe zjawisko wymaga dalszych, dokładniejszych badań i analiz.

Na podstawie: EurekAlert.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 13.05.2023 20:34

    Mogą być wykorzystane jako broń?…To już się dzieje. Psychotronika się kłania…A te niezidentyfikowane częstotliwości to prawdopodobnie interferencja przy przechodzeniu naszej planety w wyższe częstotliwości czwartej gęstości. Ciekawe czy interferują też z częstotliwością Schumana…To możliwe patrząc jak ludzie dostają amoku i głupawki…

  2. sanchop 14.05.2023 10:15

    Amerykańskie balony? Broń? No to muszą i na pewno skorzystają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.